Air France uruchamia połączenia Kraków-Paryż

O 4 lipca bieżącego roku na Lotnisku Kraków-Balice, drugim, co do liczby obsługiwanych pasażerów lotnisku w Polsce, zagościł francuski przewoźnik narodowy, Air France.

Francuskie linie postawiły na połączenie Krakowa z Paryżem, wykorzystując Lotnisko Charles de Gaulle (CDG). Połącznie to dostępne będzie jedynie w sezonie letnim, do końca sierpnia i wykonywane przy użyciu jednostki A319.

Loty Kraków-Paryż, linii Air France odbywają się 4 razy w tygodniu, w niedziele, poniedziałki, środy i piątki. Wylot z Krakowa następuje o godzinie 19.20, przylot do Paryża zaś, o godzinie 21.30. Samolot z Paryża do Krakowa wylatuje o godzinie 15.55, na miejsce zaś dociera o 18.10.

Air France na lotnisku w Balicach, n takiej samej trasie zmierzy się musi z konkurencją ze strony przewoźnika low-cost Easyjet, który do Paryża-CDG lata z Krakowa codziennie. Cenowo oferta obydwu linii bywa zbliżona podczas wylotów w środku tygodnia, kiedy do często możliwy jest przelot w jedną stronę za niecałe 200 pln.

Wynajem aut Paryż CDG – porównaj oferty

Nieznane są jeszcze losy połączenia po zakończeniu sezonu letniego. Podróżni zmierzający z Polski do Francji znajdą o wiele większy wybór tras w głównym porcie lotniczym kraju, na Lotnisku Warszawa Chopin. Tutaj Air France utrzymuje połączenie do Paryża CDG przez cały rok i wykonywane 23 razy tygodniowo.

Na tej samej trasie dostępne jest również połączenie LOTu.

Alternatywą low-cost lotów do Paryża z Warszawy Okęcie są połączenia węgierskiego Wizzair/a, kierowane na Lotnisko Beauvais, czasem, nieco myląco, określane jako Lotnisko Paryż-Beauvais. Położone jest ono w odległości około 85 km of centrum Paryża.

Pasażerowie, których nie zniechęcają transfery z lotniska, skorzystać mogą w Warszawie również z połączeń dostępnych na Lotnisku Modlin. Irlandzki Ryanair lata z Modlina do Beauvais, na 1 listopada bieżącego roku zaś zapowiedziane jest nowe połączenie Modlin – Tuluza-Blagnac.

Artykuł pokrewny: Wynajem samochodów Lotnisko Beauvai - tania podróż do Paryża.Air France uruchamia połączenia Kraków-Paryż
Artykuły: Air France uruchamia połączenia Kraków-Paryż
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, July 21 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz