Algarve wybrane najlepszą destynacja golfową w Europie w 2018

Golf cieszy się nieustającą popularnością w Portugalii, warunki do uprawiania tego sportu są w tym nadatlantyckim kraju wyjątkowe. Przepiękne pejzaże,  łagodny przez cały rok klimat oraz konkurencyjne w porównaniu do innych krajów europejskich ceny zachęcają przekonują nie tylko samych Portugalczyków, ale również coraz większe rzesze turystów.

Olbrzymie inwestycje poczynione w infrastruktury golfowe  oraz ścisłe ich powiązanie z sektorem turystycznym przynoszą owoce zwłaszcza w najbardziej wysuniętym na południe regionem Portugalii, słonecznym Algarve. Po raz drugi raz z rzędu okrzyknięte zostało ono najlepsza destynacja golfową w Europie kontynentalnej w plebiscycie Travel Awards, organizowanym przez brytyjski magazyn branżowy Today’s Golfer.

Wyróżnienie to zostało przyznane Algarve drugi raz z rzędu, po wygranej również w 2017 roku.

Victoria Golf Course Vilamoura
Victoria Golf Course Vilamoura, zaprojektowane przez legendarnego Arnolda Palmera, uznawane jest za jedno z pól golfowych o największym stopniu trudności w Europie.

Zwycięzcę wyłoniło głosowanie przeprowadzone wśród czytelników magazynu. 60% z nich wskazało właśnie Portugalię jako idealny kierunek golfowy w Europie. Na tym nie koniec jednak, Portugalia wyróżniona została również jako kraj o najlepsze relacji ceny do jakości oferowanych usług dla golfistów (Best Value Destination in Continental Europe). Podobne wyróżnienie otrzymała również w latach 2012, 2013, 2015 i 2017.

Według Desiderio Silva, prezesa Izby Turystycznej Algarve (Associação de Turismo do Algarve), golf jest ‘produktem strategicznym’ regionu, który oprócz ponad 40 pól golfowych oferuje również zintegrowane zaplecze turystyczne, którego jakość cieszy się dużym uznaniem na europejskiej scenie golfowej.

Według oficjalnych statystyk, w 2017 roku rozegranych zostało w Portugalii ponad 1.3 miliona rozgrywek golfowych. Liczba te oznacza 5.6-procentowy zrost w stosunku do roku poprzedniego. Oczekiwać należy iż wyróżnienie przyznane Algarve poraz kolejny już przez liczący się magazyn branżowy przysporzy portugalskiemu regionowi zainteresowania na arenie międzynarodowej.

Poniżej, lista niektórych z najbardziej prestiżowych pól golfowych Algarve:

Nie samym golfem jednak Algarve żyje; Portimão, jedno z większych miast południowego wybrzeża Portugalii, w uznaniu zasług w promowaniu sportu, ustanowione zostało przez organizację ACES, czyli Stowarzyszenie Europejskich Miast Sportu, Europejską Stolicą Sportu 2019.Algarve wybrane najlepszą destynacja golfową w Europie w 2018
Artykuły: Algarve wybrane najlepszą destynacja golfową w Europie w 2018
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, January 23 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz