Atlas Choice – plajtuje w ostatnich dniach 2016

W ostatnich dnach 2016 roku stał się jasne, że jeden z najtańszych brokerów wynajmu samochodów bankrutuje.  Atlas Choice, bo o nim mowa, wstrzymał wypłaty dla swoich wypożyczalni partnerskich około 20 grudnia powodując iż dostawcy tacy jak Budget, Sixt, Thrifty, czy Easyrent, nie mieli innego wyboru jak zacząć wystawiać rachunek bezpośrednio klientom stawiającym się po odbiór auta z voucherem Atlas Choice.

Wkrótce też okazało się, iż firma zalegała z płatnościami od jakiego  już czasu co oznacza iż rezerwacje dokonane i opłacone online, poprzez stronę internetową brokera w listopadzie, a nawet wcześniej również okazać się mogą nic niewarte.

Według serwisu Autorentalnews.com, platforma TravelSupermarket przestała reklamować usługi Atlas Choice na początku grudnia ubiegłego roku, w odpowiedzi na nieuregulowane należności.

Wielu poszkodowanych klientów
Wyszukiwarka ofert i system rezerwacji Atlas Choice działał od 1999 roku oferując jedne z najbardziej konkurencyjnych cen na rynku usług rent-a-car.

Bankructwo brokera dotknie tysiące klientów posiadających vouchery na niezrealizowane jeszcze wynajmu w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Atlas Choice opierał się w znacznej mierze na rynku brytyjskim i trafiał do klientów poprzez podobnie działające systemy wyszukiwania usług turystycznych i transportowych, takie jak właśnie TravelSupermarket należący do korporacji MoneySupermarket Group.

Oferty Atlas Choice dostępne były również poprzez inną popularną wyszukiwarkę, Skyskynner.com.

Zakładać można iż wśród klientów dotkniętych plajtą Atlas Choice znajdą się również Polacy.

Na rynku niemieckim, wyszukiwarka  Atlas Choice funkcjonowała jako Atlasoption.de.

Atlas Choice nie płaci - jak odzyskać pieniądze za niezrealizowany wynajem?
W chwili powstawania tego artykułu rezerwacje na wszystkich stronach internetowych Atlas Choice były wstrzymane. Klientom, którzy posiadali rezerwację niezrealizowanego jeszcze wynajmu, broker zalecał kontakt z operatorem systemu płatności użytego w transakcji online i wystąpienie o zwrot środków. Rozwiązanie takie ma zastosowanie jedynie do płatności kartą kredytową i nie dłużej niż 4 miesiące (120 dni) wstecz.

W przypadku rezerwacji opłaconych przy użyciu kart debetowych, szanse na odzyskanie środków są znikome.

Trustpilot o Atlas Choice – recenzje nadal aktwne?
Plajta brokera najwyraźniej uszła uwadze renomowanego portalu opiniotwórczego Trustpilot, który w dosyć trudno wytłumaczalny sposób, jeszcze na początku roku przytaczał 5-gwiazdkowe recenzje użytkowników Atlas Choice, którzy rzekomo korzystali z jego usług w grudniu 2016.

Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl zakłada, iż chodzi o zwykła pomyłkę. Faktem jest jednak, iż 9 stycznia 2017, anglojęzyczny Truspilot wystawiał średnią ocenę stronie Atlas Choice w wysokości 6.2 ( skali 0-10), cytując jednocześnie slogan reklamowy brokera:  “Atlas Choice – your Number One Choice for Car Rentals, Hotels and Travel Insurance!” 

Atlas Choice recenzja
Zrzut ekranu recenzji Atlas Choice z dnia 9 stycznia 2017.

Wyświetl pełną wersję.Atlas Choice – plajtuje w ostatnich dniach 2016
Artykuły: Atlas Choice – plajtuje w ostatnich dniach 2016
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, January 10 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz