Bezpośrednie loty z Polski do USA

Stany Zjednoczone pozostają niezmiennie popularnym celem podróży Polaków. Chętnie odwiedzamy kultowy Nowy Jork, słoneczną Florydę i jej liczne parki rozrywki oraz okolice Chicago, gdzie zamieszkuje znaczna część Polonii w USA.

Coraz częściej również decydujemy się na długodystansowe wyprawy samochodem po Stanach Zjednoczonych.

Wynajem samochodów w USA – porównaj oferty i rezerwuj online

Sprzyjają temu korzystne ceny usług rent a car w USA.

Jeden z najpopularniejszych pomysłów na American roadtrip: słynna trasa 66 przecina większość terytorium Stanów Zjednoczonych, od Chicago, aż po Santa Monica w Kalifornii.

O ile do niedawna oferta połączeń bezpośrednich z Polski do Stanów Zjednoczonych była stosunkowo uboga, -amerykańska ofensywa- Polskich Linii Lotniczych LOT obserwowana w ostatnich miesiącach sprawia, iż kraj ten staje się coraz przystępniejszy dla podróżnych z Polski.

Decyzja o włączeniu Polski do strefy ruchu bezwizowego przyczyni się z pewnością do dalszego rozszerzenia siatki połączeń do USA.

Obecnie dostępne są one jedynie u przewoźnika narodowego, Polskich Linii Lotniczych LOT, z najważniejszych polskich lotnisk. Największy ich wybór oferuje, naturalnie, Lotnisko Chopina w Warszawie.

Przeważająca większość połączeń bezpośrednich z Polski dotyczy Wschodniego Wybrzeża USA.

Loty z Lotniska Warszawa-Chopin do USA
Polskie Linie Lotnicze LOT oferują połączenia bezpośrednie z głównego polskiego portu lotniczego do:

  • Chicago - O’Hare (ORD)
  • Nowy Jork – JFK (JFK)
  • Newark (EWR)
  • Los Angeles (LAX)
  • Miami (MIA)
  • Waszyngton – Dulles (IAD)

Połączenia z Krakowa do Stanów Zjednoczonych
Z Lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie LOT oferuje połączenia do Chicago O’Hare oraz do Nowego Jorku JFK.

Lotnisko Rzeszów – trasy do USA
Znaczna emigracja z terenów Polski południowo-wschodniej za ocean tłumaczy transatlantyckie połączenie dostępne ze stosunkowo małego lotniska w Jesionce. LOT łączy Rzeszów z Newark.

Dreamlinerem z Polski do Stanów Zjednoczonych
Niewątpliwą atrakcją połączeń z Warszawy do Nowego Jorku i Chicago jest możliwość podróżowania nowoczesną jednostką, Boeingiem 787, czyli tak zwanym Dreamlinerem.

Zobacz czego oczekiwać na pokładzie Dreamlinera:

Czkawką za to odbije się pewnie przewoźnikowi zakup znacznej ilości Boeingów 737 Max. W związku z katastrofami lotniczymi w Indonezji i Etiopii, w wyniku których życie straciło łącznie 346 osób, maszyny Boeinga z tej serii zostały, w marcu ubiegłego roku, uziemione do czasu wyjaśnienia przyczyn usterek i dokładnego zweryfikowania stanu technicznego wszystkich jednostek. W chwili podjęcia decyzji o wstrzymaniu użytkowania tych samolotów LOT posiadał ich 5. Kolejne 15 było jednak zamówione z myślą o obsługiwaniu nowych tras dalekiego zasięgu. Przewoźnik szacuje iż w związku z uziemieniem Boeingów stracił szansę na przewiezienie 2 milionów pasażerów.

Do USA bez wizy
Dobrą nowiną natomiast dla przewoźnika inwestującego w połączenia transatlantyckie było natomiast włączenie Polski, w listopadzie ubiegłego roku, do strefy ruchu bezwizowego. Dzięki niemu, osoby udające się do USA w celach turystycznych, lub na przykład w delegację (lecz bez podejmowania płatnej na terenie USA pracy) nie muszą już występować o wizę. Ten czasochłonny oraz nietani proces zastąpiła rejestracja w Elektronicznym Systemie Rejestracji Podróży ESTA. Uproszczony proces rejestracji pozwala uzyskac zezwolenie na wjazd do Stanów Zjednoczonych w czasie do 72 godzin. Kosztuje łącznie $14 ($4 przy złożeniu wniosku, $10 po jego akceptacji).

Wypełnij wniosek ESTA tutaj

Loty z przesiadkami
Zarówno do Nowego Jorku jak i Chicago dostać można polecieć z wielu dużych europejskich lotnisk skomunikowanych z portem lotniczym Warszawa-Okęcie.

Loty do Nowego Jorku dostępne są między innymi z Berlina (Tegel), Dusseldorfu, Madrytu, Paryża, Mediolanu (Malpensa), Rzymu (Fiumicino) Londynu (City, Gatwick i Heathrow), Amsterdamu, Frankfurtu, Monachium i Genewy.

Wynajem aut Chicago Lotnisko O'Hare - zarezerwuj online

Trasy do Chicago O'Hare oferują lotniska Berlin (Tegel), London (Heathrow), Madryt, Amsterdam, Kopenhaga, Sztokholm, Frankfurt i Monachium.

Porównaj oferty rent-a-car na Lotnisku Nowy Jork JFK

Połączenia low-cost do Stanów Zjednoczonych
Niewiele popularnych w Europie przewoźników nisko-kosztowych oferuje loty transatlantyckie. Wyróżnia się tu zdecydowanie Norwegian Air Shuttle, posiadający trasy do Nowego Jorku i Orlando.

Artykuł pokrewny: Zwiedzanie Orlando - parki rozrywki i inne atrakcje turystyczne stanu FlorydaBezpośrednie loty z Polski do USA
Artykuły: Bezpośrednie loty z Polski do USA
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, January 23 2020

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz