Bezpośrednie loty z Polski do USA

Stany Zjednoczone pozostają niezmiennie popularnym celem podróży Polaków. Chętnie odwiedzamy kultowy Nowy Jork, słoneczną Florydę i jej liczne parki rozrywki oraz okolice Chicago, gdzie zamieszkuje znaczna część Polonii w USA.

Coraz częściej również decydujemy się na długodystansowe wyprawy samochodem po Stanach Zjednoczonych.

Wynajem samochodów w USA – porównaj oferty i rezerwuj online

Sprzyjają temu korzystne ceny usług rent a car w USA.

Route 66
Jeden z najpopularniejszych pomysłów na American roadtrip: słynna trasa 66 przecina większość terytorium Stanów Zjednoczonych, od Chicago, aż po Santa Monica w Kalifornii.

Polskie lotniska nie oferują niestety wielkiego wyboru połączeń bezpośrednich do Stanów. Obecnie dostępne są one jedynie u przewoźnika narodowego, Polskich Linii Lotniczych LOT, z najważniejszych polskich lotnisk, w Warszawie i Krakowie, jak również z portu w Rzeszowie. Przeważająca większość połączeń bezpośrednich z Polski dotyczy Wschodniego Wybrzeża USA.

Loty z Lotniska Warszawa-Chopin do USA
Polskie Linie Lotnicze LOT oferują połączenia bezpośrednie z głównego polskiego portu lotniczego do:

  • Chicago O’Hare
  • Nowy Jork – JFK
  • Newark
  • Los Angeles
  • Miami (od lipca 2019)

Połączenia z Krakowa do Stanów Zjednoczonych
Z Lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie LOT oferuje połączenia do Chicago O’Hare.

Lotnisko Rzeszów – trasy do USA
Znaczna emigracja z terenów Polski południowo-wschodniej za ocean tłumaczy transatlantyckie połączenie dostępne ze stosunkowo małego lotniska w Jesionce. LOT łączy Rzeszów z Newark.

Dreamlinerem z Polski do Stanów Zjednoczonych
Niewątpliwą atrakcją połączeń z Warszawy do Nowego Jorku i Chicago jest możliwość podróżowania nowoczesną jednostką, Boeingiem 787, czyli tak zwanym Dreamlinerem.

Zobacz czego oczekiwać na pokładzie Dreamlinera:

Loty z przesiadkami
Zarówno do Nowego Jorku jak i Chicago dostać można polecieć z wielu dużych europejskich lotnisk skomunikowanych z portem lotniczym Warszawa-Okęcie.

Loty do Nowego Jorku dostępne są między innymi z Berlina (Tegel), Dusseldorfu, Madrytu, Paryża, Mediolanu (Malpensa), Rzymu (Fiumicino) Londynu (City, Gatwick i Heathrow), Amsterdamu, Frankfurtu, Monachium i Genewy.

Wynajem aut Chicago Lotnisko O'Hare - zarezerwuj online

Trasy do Chicago O'Hare oferują lotniska Berlin (Tegel), London (Heathrow), Madryt, Amsterdam, Kopenhaga, Sztokholm, Frankfurt i Monachium.

Porównaj oferty rent-a-car na Lotnisku Nowy Jork JFK

Połączenia low-cost do Stanów Zjednoczonych
Niewiele popularnych w Europie przewoźników nisko-kosztowych oferuje loty transatlantyckie. Wyróżnia się tu zdecydowanie Norwegian Air Shuttle, posiadający trasy do Nowego Jorku i Orlando.

Artykuł pokrewny: Zwiedzanie Orlando - parki rozrywki i inne atrakcje turystyczne stanu FlorydaBezpośrednie loty z Polski do USA
Artykuły: Bezpośrednie loty z Polski do USA
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, September 18 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz