Blue Air – nowy przewoźnik w Polsce połączy Kraków z Turynem

Lotnisko Kraków coraz śmielej rozwija siatkę połączeń. Od 16 grudnia bieżącego roku z Balic udać się można do Turynu, stolicy włoskiego regionu Piemont.

Wynajem samochodów Turyn, Lotnisko – porównaj oferty

Trasę tą obsługuje debiutujący na polski rynku rumuński przewoźnik Blue Air.

Blue Air Boeing
Boeingi w barwach Blue Air zobaczyć można już w Balicach.

Samoloty z Krakowa do Turynu wylatywać będą 3 razy w tygodniu, w środy, piątki i niedziele.

Wylot zaplanowany jest na 15.05; przylot do Turyny zaś dokładnie dwie godziny później, na 17.05. Na trasie powrotnej, wylot z Turynu następuje o 12.20, przylot do Krakowa zaś o 14.20.

Na trasie tej Blue Air nie posiada żadnej bezpośredniej konkurencji w Balicach. Przewoźnik liczy na zainteresowanie tym połączeniem ze strony polskich turystów, biznesmenów, jak i amatorów sportów zimowych, zmierzających do kurortów narciarskich we włoskich Alpach.

Dla klientów Blue Air we Włoszech, główną motywacją do odwiedzin Krakowa może być przebogata oferta turystyczna i kulturalna miasta. Spośród wszystkich zagranicznych turystów w Krakowie, Włosi są trzecią nacja najliczniej odwiedzającą stolicę Małopolski.

Wedle szacunków linii lotniczej, z połączenia z przesiadką na trasie Kraków-Turyn korzystało do tej pory regularnie kilkanaście tysięcy pasażerów rocznie.

Loty bezpośrednie do Turynu stworzą również nowe możliwości podróży z przesiadką w Europie. Blue Air lata z Turynu do między innymi Lizbony, Paryża, Palma de Mallorca, czy też do Alghero na Sardynii.

O Blue Air
Powstała w 2004 roku linia lotnicza Blue Air jest obecnie największym rumuńskim przewoźnikiem, pod względem liczby przewożonych pasażerów.

Siedziba linii mieści się w Bukareszcie, dwie najważniejsze bazy to Lotnisko Henri Coanda Bukareszt oraz właśnie Lotnisko Turyn. Inne bazy znajdują się na lotniskach Larnaka, Liverpool, Alghero oraz w rumuńskich  Cluj, Iasi i Bacau.

Na flotę Blue Air składa się 26 jednostek Boeing 737 (300 do 800 i MAX8). W ubiegłym roku linia przetransportowała ponad 5 milionów pasażerów.Blue Air – nowy przewoźnik w Polsce połączy Kraków z Turynem
Artykuły: Blue Air – nowy przewoźnik w Polsce połączy Kraków z Turynem
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, December 20 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz