Tani wynajem aut

Naszym celem jest pomóc Ci znaleźć najlepsze oferty wynajmu samochodów przez internet. Rezerwacja online pozwala często uzyskać niskie ceny, o wiele bardziej konkurencyjne niż bezpośrednio w wypożyczalni.

Inne wyszukiwarki

Przeglądaj artykuły

Oferty podróży

Dobre wyniki Lotniska Warszawa-Chopin w 2014 - najpopularniejsze kierunki i linie lotnicze

Wynajem samochodów Lotnisko Warszawa Chopin - porównaj ceny

Podsumowanie rezultatów głównego polskiego lotniska za rok 2014 nastraja pozytywnie, pomimo iż Port Lotniczy Warszawa Chopin zanotował nieznaczny spadek (poniżej jednego procenta) liczby pasażerów w stosunku do roku rekordowych wyników osiągniętych w 2013.

W 2014 roku z lotniska Chopina skorzystało 10,59 miliona pasażerów, z których przeważająca ilość - 9,37 milionów - podróżowała na trasach międzynarodowych. Najpopularniejszym kierunkiem międzynarodowym z Lotnika Chopina w 2014 był nadal Londyn. Na dalszych miejscach uplasowały się Paryż, Frankfurt i Amsterdam.

Spośród ogólnej liczby 1,217 miliona pasażerów na trasach krajowych, najwięcej podróżnych skorzystało z połączeń do Gdańska.

W segmencie lotów czarterowych, Lotnisko Warszawa Chopin obsłużyło 1,525 pasażerów. Do najpopularniejszych kierunków należały tradycyjnie już turystyczne hity Turcji i Egiptu: Antalya, Hurghada, Szarm El Sheik oraz Rodos i Tel Aviv.

Największe linie lotnicze na Lotnisku Warszawa Chopin w 2014
W 2014 największym przewoźnikiem na Okęciu był LOT notujący 4% wzrost w stosunku do roku 2013. Za nim uplasował się Wizzair, który w 2014 roku obsłużył aż o 16% więcej pasażerów niż w 2013. Spadek liczny pasażerów zanotowała natomiast Lufthansa, trzecia największa linia lotnicza na Lotnisku Warszawa Chopin.

Wzrost liczby pasażerów w 2014 roku zanotowali wszyscy najwięksi przewoźnicy czarterowi na Lotnisku Chopin: Enter Air, Travel Servis oraz Small Planet.

Na rok 2015 zapowiedziane zostało uruchomienie 12 nowych połączeń regularny z Lotniska Chopina oraz 3 czarterowych. Przewidywana liczba pasażerów na Okęciu w roku 2015 to 11 milionów.

Transavia – nowy przewoźnik low-cost na Lotnisku Chopina
Na 2015 roku Lotnisko Warszwa-Chopin powita kolejnego przewoźnika niskobudżetowego, holenderskie linie Transavia. Na 3 lipca zapowiedziana jest inauguracja połączenia do Paryża Orly. Tanie loty Transavia na trasie Warszawa-Paryż dostępne będą trzy razy w tygodniu. Transavia, należąca do grupy kapitałowej Air France-KLM będzie czwartą linią lotniczą low-cost na warszawskim lotnisku, po Wizzair, Norwegian i Vueling, oferującą połączenia przez cały rok.

Nowe połączenia również w Modlinie
Doskonale w ubiegłym roku radził sobie Port lotniczy Warszawa-Modlin, który w początkowych założeniach miał przejąć całość operacji lotniczych typu low-cost w Warszawie. Pomimo, iż nadal korzysta z niego jedynie irlandzka linia Ryanair, Lotnisko Modlin zanotowało znaczący wzrost pasażerów oraz dodało wiele nowych tras do swojej siatki połączeń, w tym loty krajowe do Gdańska i Wrocławia. Na lotnisku zainstalowany został wreszcie system ILS (II kategorii) ułatwiający starty i lądowania w niesprzyjających warunkach pogodowych, a jego terminal wzbogacił się o nowe punkty gastronomiczne i usługowe. W planach rozbudowa terminalu oraz budowa 3-gwiazdkowego hotelu.


Dobre wyniki Lotniska Warszawa-Chopin w 2014 - najpopularniejsze kierunki i linie lotnicze
Artykuły: Dobre wyniki Lotniska Warszawa-Chopin w 2014 - najpopularniejsze kierunki i linie lotnicze
Tematy: , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Saturday, January 17 2015

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz