Dokąd polecimy zimą? Nowości w zimowym rozkładzie lotów

Przełom października i listopada to zazwyczaj czas, w którym obowiązywać zaczyna zimowy rozkład lotów.

W tym roku przewoźnicy lotniczy przygotowali wiele, bo ponad 30, nowych, interesujących ofert. Po kilku ‘suchych’ latach dla turystyki, zaobserwować można ponownie rosnące zainteresowanie kierunkami typowo wakacyjnymi. Klimat półkuli północnej narzuca oczywiście kierunek południowy osobom, które chciałyby uciec przed chłodem i jesienno-zimową szarugą.

Teneryfa
Teneryfa jest coraz popularniejszym kierunkiem zimowym

Na Wyspach Kanaryjskich polscy turyści czują się coraz pewniej, co odzwierciedla rosnąca ilość połączeń bezpośrednich z tym hiszpańskim archipelagiem. Nie zabrakło ich również w tym roku. Możliwość bezpośredniego lotu na Teneryfę i Lanzarote z Lotniska Katowice zaoferowała linia niskokosztowa Wizzair.

Zimą nacieszyć się będzie można słońcem również w Dubaju, do którego loty wprowadza również Wizzair i również z Katowic, oraz w Izraelu, gdzie przewoźnik utworzył trasę do Ejlat.

Niezmiennie popularna w okresie jesień/zima pozostaje Hiszpania, z którą Polska skomunikowana jest coraz lepiej, zwłaszcza, jeśli chodzi o jej południowe prowincje. Z Wrocławia polecieć można bezpośrednio do Madrytu, liniami Ryanair. Z Modlina przewoźnik zaoferował nowe połączenie do Walencji, z Lotniska Poznań Ławica zaś, do Alicante

Nieco łagodniejszy klimat północnych Włoch skusić może zimą turystów korzystających z Lotniska Gdańsk-Rębiechowo. Do dyspozycji mieli już oni połączenie do Mediolany Bergamo liniami Wizzair, z którym konkurować będzie teraz również taka sama trasa Ryanaira.

Skoro o Włoszech mowa, nowością w sezonie zimowym jest trasa z Kraków-Neapol, realizowana przez przewoźnika Easyjet, który w Polsce operuje, jak na razie, jedynie na lotnisku w Balicach.

Do innych interesujących kierunków, które pojawiły się ofercie linii lotniczy jesienią zaliczają się również połączenia do Warszawa-Modlin – Porto, w Portugalii oraz rozszerzona oferta tras z Modlina do Wielkiej Brytanii. Poniżej lista nowych kierunków w sezonie zimowym 2016/2017 na poszczególnych polskich lotniskach:

  • Lotnisko Warszawa Chopin: Ejlat, Izrael
  • Lotnisko Warszawa Modlin: Belfast, Birmingham, Edynburg, Leeds, Newcastle, Porto, Tuluza, Walencja
  • Lotnisko Kraków: Belfast, Bournemouth, Genewa, Manchester, Neapol
  • Lotnisko Gdańsk: Belfast, Bergamo, Grenoble, Newcastle
  • Lotnisko Wrocław: Belfast, Kijów, Madryt, Manchester, Newcastle
  • Lotnisko Katowice: Dubaj, Lanzarote, Teneryfa
  • Lotnisko Poznań: Alicante
  • Lotnisko Rzeszów: Berlin Schoenefeld
  • Lotnisko Olsztyn Mazury: Stansted


Dokąd polecimy zimą? Nowości w zimowym rozkładzie lotów
Artykuły: Dokąd polecimy zimą? Nowości w zimowym rozkładzie lotów
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Saturday, November 05 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz