Tani wynajem aut

Naszym celem jest pomóc Ci znaleźć najlepsze oferty wynajmu samochodów przez internet. Rezerwacja online pozwala często uzyskać niskie ceny, o wiele bardziej konkurencyjne niż bezpośrednio w wypożyczalni.

Inne wyszukiwarki

Przeglądaj artykuły

Oferty podróży

Nowe trasy Easyjet na Lotnisku Warszawa-Chopin

Po latach nieobecności na warszawskim lotnisku, brytyjski przewoźnik low-cost Easyjet coraz pewniej czuje się na głównym lotnisku kraju.

Zimowy rozkład lotów Easyjet na Lotnisku Warszawa-Chopin, wprowadzony 28 października, zawiera cztery trasy.

Easyjet w Warszawie
Easyjet powrócił na lotnisko Chopina po niemal 10-letniej przerwie.

Tanie loty Easyjet dostępne są z Warszawy do Londynu Gatwick (LGW), Berlina Tegel (TXL), Genewy (GVA) i Bazylei (BSL). Jest to dość ciekawy wybór destynacji; z wyjątkiem sezonowego połączenia do Bazylei z siatki Wizzair, na żadnej z tych tras przewoźnik nie posiada bezpośredniej konkurencji ze strony innych linii low-cost na Okęciu.

Do Genewy i Berlina-Tegel latają z Okęcia Polskie Linie Lotnicze LOT.

Połączenie Easyjet Warszawa-Berlin dostępne będzie codziennie. Do Genewy i Londynu udać się będzie można z Warszawy na pokładzie samolotów Easyjet cztery razy w tygodniu, do Bazylei zaś, trzy razy tygodniowo.

Easyjet w Polsce
Z połączeń Easyjet na Okęciu korzystać można było w latach 2004-2009. Likwidacja przeznaczonego dla tanich linii lotniczych terminala Etiuda a, w związku z tym, konieczność przeniesienia się do o wiele droższego w użytkowaniu dla przewoźników głównego terminala sprawiły iż Easyjet pożegnał się ze stolicą na niemal dekadę.

W minimalnym również stopniu obecny był w Polsce w ogóle, obierając sobie port Kraków-Balice za jedyne lotnisko, na które oferował w Polsce połączenia. W ubiegłym roku rozszerzył działalność na Lotnisko Lublin, gdzie uruchomił połączenie do Mediolanu. Ze względu na nierentowność zostało jednak ono dość szybko zlikwidowane.

Oferta Easyjet pozostaje najszersza na Lotnisku Kraków, skąd przewoźnik oferuje aż 11 połączeń całorocznych (w tym do Belfastu, Bristolu, Edynburga, Liverpoolu, Londynu-Gatwick, Londynu-Luton, Lyonu, Manczesteru, Mediolanu-Malpensa, Neapolu i Paryża-CDG) oraz jedno połączenie sezonowe, do Wenecji.

Być może, nowe trasy z i do Warszawy są oznaką, iż wkrótce Easyjet pojawi się również na innych polskich lotniskach.


Nowe trasy Easyjet na Lotnisku Warszawa-Chopin
Artykuły: Nowe trasy Easyjet na Lotnisku Warszawa-Chopin
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, October 31 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz