Nowe trasy Easyjet na Lotnisku Warszawa-Chopin

Po latach nieobecności na warszawskim lotnisku, brytyjski przewoźnik low-cost Easyjet coraz pewniej czuje się na głównym lotnisku kraju.

Zimowy rozkład lotów Easyjet na Lotnisku Warszawa-Chopin, wprowadzony 28 października, zawiera cztery trasy.

Easyjet w Warszawie

Easyjet powrócił na lotnisko Chopina po niemal 10-letniej przerwie.

Tanie loty Easyjet dostępne są z Warszawy do Londynu Gatwick (LGW), Berlina Tegel (TXL), Genewy (GVA) i Bazylei (BSL). Jest to dość ciekawy wybór destynacji; z wyjątkiem sezonowego połączenia do Bazylei z siatki Wizzair, na żadnej z tych tras przewoźnik nie posiada bezpośredniej konkurencji ze strony innych linii low-cost na Okęciu.

Do Genewy i Berlina-Tegel latają z Okęcia Polskie Linie Lotnicze LOT.

Połączenie Easyjet Warszawa-Berlin dostępne będzie codziennie. Do Genewy i Londynu udać się będzie można z Warszawy na pokładzie samolotów Easyjet cztery razy w tygodniu, do Bazylei zaś, trzy razy tygodniowo.

Czytaj również: Lotnisko Warszawa Chopin - nowe trasy.

Easyjet w Polsce
Z połączeń Easyjet na Okęciu korzystać można było w latach 2004-2009. Likwidacja przeznaczonego dla tanich linii lotniczych terminala Etiuda a, w związku z tym, konieczność przeniesienia się do o wiele droższego w użytkowaniu dla przewoźników głównego terminala sprawiły iż Easyjet pożegnał się ze stolicą na niemal dekadę.

W minimalnym również stopniu obecny był w Polsce w ogóle, obierając sobie port Kraków-Balice za jedyne lotnisko, na które oferował w Polsce połączenia. W ubiegłym roku rozszerzył działalność na Lotnisko Lublin, gdzie uruchomił połączenie do Mediolanu. Ze względu na nierentowność zostało jednak ono dość szybko zlikwidowane.

Oferta Easyjet pozostaje najszersza na Lotnisku Kraków, skąd przewoźnik oferuje aż 11 połączeń całorocznych (w tym do Belfastu, Bristolu, Edynburga, Liverpoolu, Londynu-Gatwick, Londynu-Luton, Lyonu, Manczesteru, Mediolanu-Malpensa, Neapolu i Paryża-CDG) oraz jedno połączenie sezonowe, do Wenecji.

Być może, nowe trasy z i do Warszawy są oznaką, iż wkrótce Easyjet pojawi się również na innych polskich lotniskach.

Easyjet, brytyjska linia lotnicza low-cost powstała w 1995 roku z inicjatywy cypryjskiego przedsiębiorcy Steliosa Haji-Ioannou. Na jej flotę składa się 320 Airbusów (A319-100, A320, A320-neo i A321-neo). W najbliższej przyszłości wzbogacona ma ona zostać ponad 120 nowym jednostkami, już zamówionym.

Przewoźnik oferuje połączenia na ponad 1000 tras w pond 30 krajach  zatrudnia ponad 11 tyś. pracowników na terenie Europy.Nowe trasy Easyjet na Lotnisku Warszawa-Chopin
Artykuły: Nowe trasy Easyjet na Lotnisku Warszawa-Chopin
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, February 05 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz