Easyjet powraca na Lotnisko Chopina – tanie loty z Warszawy do Londynu, Berlina, Bazylei i Genewy

Po ponad 9 latach nieobecności, Easyjet, druga największa linia niskokosztowa w Europie, ponownie pojawi się na głównym lotnisku kraju.

Wynajem samochodów Lotnisko Warszawa-Chopin - porównaj oferty

W siatce zimowej Lotniska Chopina pojawią się 4 połączenia Easyjet.

Easyjet Warszawa
Easyjet w Polsce obsługuje połączenia na lotniskach w Krakowie, Lublinie, a od października również w Warszawie.

Pierwsze, po tak długiej przerwie, połączenia brytyjskiego low-costa z Okęcia odlecą 28 października do Berlina-Tegel, Bazylei-Mulhouse i Genewy odlecą 28 października. Loty do Berlina kursować będą codziennie, w godzinach wieczornych; na trasie powrotnej zaś, w godzinach porannych.

Trasa Warszawa – Bazylea obsługiwana będzie trzy razy tygodniowo, w niedziele, wtorki i czwartki, do Genewy zaś, cztery razy w tygodniu, w niedziele, poniedziałki, środy i piątki.

31 października Easyjet rozszerzy swoją siatkę lotów na Lotnisku Chopina o połączenie do Londynu-Gatwick, dostępne w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Na decyzję o powrocie Easyjet do Warszawy wpłynęły prawdopodobnie problemy z personelem i strajkami pilotów, z jakimi zmaga się główny rywal na europejskim rynku połączeń low-cost, Ryanair. Powtarzające się wielokrotnie w ostatnich miesiącach, co zwłaszcza uciążliwe okazało się w okresie wakacyjnym, protesty pilotów, a w zawiązku z tym odwołane loty w Irlandii, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Francji i Holandii zniechęcają klientelę przewoźnika, coraz chętniej szukającą alternatyw tanich lotów.

Na wspomnianych trasach Easyjet nie napotka na Lotnisku Chopina bezpośredniej konkurencji ze strony żadnej innej linii low-cost.  Pośrednio konkurować będzie musiał jedynie z połączeniami Ryanair do Londynu-Stansted z Lotniska Modlin. Biorąc pod uwagę wygodę, jaką oferuje położenie Lotniska Chopina blisko centrum miasta oraz konkurencyjne ceny biletów oczekiwać można dużego zainteresowania nowymi połączeniami. Bilety na loty Easyjet z Warszawy znajdują się już w sprzedaży.

Brytyjskie linie lotnicze Easyjet powołane do życia zostały w 1995 roku; ich siedziba główna mieści się na Lotnisku Londyn Luton. Przewoźnik oferuje połączenia na ponad 820 trasach w 30 krajach, operując flotą 167 jednostek, głównie Airbus A319 i Airbus A320.

Na Lotnisku Chopina Easyjet po raz pierwszy pojawił się w 2004 roku, oferując połączenia do Londynu i Bristolu. Zostały one zawieszone w 2009 roku, wraz z zamknięciem Terminalu Etiuda.Easyjet powraca na Lotnisko Chopina – tanie loty z Warszawy do Londynu, Berlina, Bazylei i Genewy
Artykuły: Easyjet powraca na Lotnisko Chopina – tanie loty z Warszawy do Londynu, Berlina, Bazylei i Genewy
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, August 13 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz