Ekipa kolarska Europcar w World Tour w 2014

Europcar jest jedną z wiodących światowych wypożyczalni samochodów.  Firma należąca pierwotnie do niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen Group (na którą składają się marki takie jak VW, Audi, Seat, Skoda, Lamborghini, Bentley i Porsche), została w 2006 roku sprzedana francuskiej spółce inwestycyjnej Eurazeo.

Europcar ekipa kolarska

Europcar - sponsoring sportowy
Od chwili nabycia przez Eurazeo, strategia marketingowa Europcar rozwijać zaczęła się w kierunku większej widoczności marki w strefie publicznej, ze szczególnym naciskiem na sponsorowanie popularnych wydarzeń sportowych.

W 2011, Europcar został sposorem ekipy kolarskiej, której menadżerem jest Jean-René Bernaudeau. Nazwa ekipy  - Team Bbox Bouygues Telecom – zmieniona została na Team Europcar. Uprzednio Team Bbox Bouygues Telecom znany był pod nazwą Bonjour, a wcześniej jeszcze, jako Castorama i System D.

Francuski kolarz Thomas Voeckler jest gwiazdą numer jeden ekipy Team Europcar. Do jego najwiekszych sukcesów zalicza się czwarta pozycja w wyścigu Tour de France w 2011 roku.

Zobacz pierwszy wyścig Team Europcar w ramach World Tour 2014 w Australii:

Team Europcar - UCI World Tour 
Rok 2014 zapowiada się bardzo interesująco dla ekipy Team Europcar, która po raz pierwszy dołączy do grupy Pro Team Międzynarodowej Unii Kolarskie UCI.

W 2014 grupa Pro Team składa się z 18 ekip: Astana (Kazachstan), Lampre-Merida (Włochy), Movistar (Hiszpania), Orica-Green Edge (Australia), Sky (Wielka Brytania), Giant-Shimano (Holandia), Trek Factory Racing (USA), Ag2R-La Mondiale (Francja), Belkin (Holandia), BMC (USA), Cannondale (Włochy), FDJ.fr (Francja), Garmin-Sharp (USA), Omega Pharma-Quick Step (Belgia), Katusha (Rosja), Tinkoff-Saxo (Rosja) i Lotto BELISOL(Belgia).

Wszystkie ekipy z grupy Pro Team UCI mają prawo, a jednocześnie obowiązek, uczestniczenia w prestiżowym wyścigu Tour de France.

Tour de Pologne w ramach UCI World Tour odbędzie się pomiędzy 3 a 9 sierpnia na terenie, między innymi Rzeszowa, Bydgoszczy, Zakopanego i Gdańska.Ekipa kolarska Europcar w World Tour w 2014
Artykuły: Ekipa kolarska Europcar w World Tour w 2014
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, May 30 2014

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz