Flydubai uruchamia połączenie bezpośrednie Kraków – Dubaj

Nie maleje zainteresowani Dubajem, jako celem turystycznym. Można powiedzieć, że coraz bardziej oswajamy się z egzotyką tego arabskiego kraju. Dostrzegły to z pewnością linie lotnicze, coraz chętniej wprowadzające połączenia do Dubaju do swojej oferty.

W pierwszej połowie kwietnia, trasa do Dubaju dostępna stała się dla mieszkańców Krakowa i Małopolski. Uruchomił ją arabski przewoźnik flydubai.

Dubaj
Bajkowe krajobrazy Dubaju, teraz w zasięgu 6-godzinnego lotu z Krakowa.

Loty z Lotniska Balice (KRK) do Dubai International Airport (DXB) wykonywane są codziennie w godzinach wieczornych. Samolot wylatuje z Krakowa o godzinie 23:30, ląduje zaś w Dubaju o 07:10 czasu miejscowego.

Wynajem samochodów Dubaj International (lotnisko) – porównaj oferty

Samoloty na trasie powrotnej startują o 18:30 i przybywają do Krakowa o 22:30.

Połączenie na liczącej sobie 4100 kilometrów trasie obsługiwane jest Boeingiem 737 MAX.

Flydubai jest marką low-cost uznawanych za najlepszą linię lotniczą na świecie Emirates. Obsługuje ona ponad 95 tras z Dubaju, głównie do popularnych destynacji turystycznych na Środkowym Wschodzie, ale również w Afryce, Azji i oczywiście w Europie.

Powstała w 2008 roku i operuje flotą nowoczesnych Boeingów 737. Kontynuując tradycję wysokiej jakości usług Emirates, Flydubai oferuje znacznie wyższe standardy, niż te, do których przyzwyczaiły nas linie low-cost w Europie. Posiada klasę ekonomiczną oraz biznesową, na dłuższych zaś trasach, w tym również do Krakowa, w cenę biletu wlicza ciepłe posiłki oraz napoje, nawet w klasie ekonomicznej.

Na trasie do Balic Flydubai nie napotyka żadnej bezpośredniej konkurencji. W skali całego kraju, loty do Dubai International Airport dostępne są również z Lotniska Chopina, na pokładzie linii Emirates.

Warto zauważyć, iż do Dubaju latac można również poprzez drugie lotnisko, oddane do użytku stosunkowo niedawno, w 2010 roku. Port Lotniczy Dubai Al Maktoum (DWC) upodobały sobie linie niskokosztowe i czarterowe. Wizzair posiada w swojej ofercie połączenie do Al Maktoum z Katowic. Podróż przez te lotnisko nie wiąże się z większymi niedogodnościami, jako że położone jest blisko centrum Dubaju, w rejonie Jebel Ali.Flydubai uruchamia połączenie bezpośrednie Kraków – Dubaj
Artykuły: Flydubai uruchamia połączenie bezpośrednie Kraków – Dubaj
Tematy:
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, April 18 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz