Elektryczne auta na minuty w Warszawie – Innogy e-car sharing

Od miesiąca już na ulicach stolicy skorzystać można z usługi wynajmu samochodu elektrycznego w systemie car-sharingu, w ramach programu pilotażowego Innogy.

Z usługami car-sharingu, czyli wynajmu aut na czas, Warszawiaków zaznajomiły już firmy Panek i 4mobility.

Innogy jeden z największych w Europie koncernów energetycznych, zaopatrujący w prąd niemal milion domostw w Polsce. Projekt e-car sharingu realizowany jest we współpracy z ING Bankiem Śląskim. Dwa z ośmiu samochodów przeznaczonych do realizacji programy przeznaczone zostały całkowicie do użytkowania przez pracowników oraz klientów banku.

BMW i3
"Dzień dobry. Jestem elektryczna" – tak klientów Innogy wita Zosia, jeden z samochodów we flocie innogy w Warszawie.

Zasada działania jest taka sama, jak w przypadku innych usług car-sharingu, obecnych na polskim rynku już od jakiegoś czasu. Pierwszym krokiem w kierunku wynajęcia auta elektrycznego na minuty jest pobranie na telefon aplikacji Innogy e-car sharing i zarejestrowanie się w systemie. Podczas procesu rejestracji z profilem użytkownika powiązana zostaje karta płatnicza, którą regulowana będzie należność za usługę.

Zarejestruj się w systemie e-car sharing Innogy

Aplikacja wskaże nam gdzie najbliżej nas znajdują się obecnie dostępne pojazdy oraz umożliwi zarezerwowanie jednego z nich na czas 20 minut. Aplikacja również otwiera samochód. Uruchomienie pojazdu odbywa się przy pomocy przycisku 'start', nie potrzeby jest więc kluczyk.

Po zakończeniu kursu, samochód zostawić można w dowolnym miejscu w obrębie strefy zdefiniowanej dla Warszawy przez usługodawcę. Obejmuje ona praktycznie całe miasto, nie powinna więc ograniczać użytkownika.

We flocie Innogy dostępne są cztery modele samochodów elektrycznych: najmniejszy Renault Zoe, będący odpowiednikiem popularnego modelu Clio oraz Nissan Leaf, Hyundai Ioniq i BMW i3.

Koszt wynajmu aut naliczany jest za minutę i przebieg jednocześnie. W przypadku Renault Zoe i Nissana Leaf wynosi on 60 groszy/min i 80 groszy/km.  Za Hyundaia Ionic i BMW i3 zapłacić trzeba złotówkę za minutę i złotówkę za kilometr. Opłata postojowa w przypadku wszystkich aut wynosi 10 groszy za minutę.

Klientom, którzy zdecydują się na wypełnienie krótkiej ankiety po zakończeniu wynajmu przysługuje 50% zniżka.

Analiza danych zebranych podczas projektu pilotażowego pozwoli operatorowi podjąć decyzję o wdrożeniu usługi na większą skalę.Elektryczne auta na minuty w Warszawie – Innogy e-car sharing
Artykuły: Elektryczne auta na minuty w Warszawie – Innogy e-car sharing
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, March 21 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz