Więcej inteligentnych bramek na Lotnisku w Dubaju

Port lotniczy Dubai International – DXB bije wiele rekordów światowych.

Wynajem samochodów Dubaj, Lotnisko - tani wynajem aut Emiraty Arabskie

Jest trzecim lotniskiem na świecie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Posiada również największą całkowitą powierzchnię terminali spośród wszystkich lotnisk.

Smart gates Dubaj
Smart gates, jedno z nowoczesnych rozwiązań technologicznych an lotniskach Dubaju: Dubai International i Al Maktoum.

W zajmujących 1.972.474 m2 trzech terminalach głównego lotniska Emiratów Arabskich znalazło się miejsce dla, między innymi, centrum handlowego duty free, interaktywnych stref zabaw dla dzieci, pawilonów do uprawiania jogi oraz ogrodów zen z prawdziwymi palmami, stawem rybnym i zachęcającymi do chwili relaksu ławkami.

Ogrody na Lotnisku Dubaj
Oaza spokoju na jednym z największych lotnisk świata.

Lotnisko Dubai International jest prawdopodobnie jedynym z niewielu lotnisk na świecie, na których długi czas oczekiwania na samolot nie jest utrapieniem, lecz wręcz zaletą, ze względu na olbrzymi wybór atrakcji przygotowanych tu z myślą o komforcie pasażerów.

Dzięki wprowadzanym stale nowinkom technologicznym, lotnisko w Dubaju wkrótce stać się może również jednym z najnowocześniejszych lotnisk świata.

Już w 2002 roku wprowadzono tu pierwsze automatyczne bramki kontroli pasażerskiej, redukujące czas identyfikacji pasażera do 10-15 sekund i przyczyniające się przez to do drastycznego skrócenia kolejek.

W chwili obecnej na całym lotnisku jest ich już 127, z czego 20 to inteligentne bramki, czyli smart gates, najnowszej generacji, zainstalowane na hali przylotów Terminalu 1 DXB.

Bramki wyposażone są w system automatycznej identyfikacji tożsamości pasażera na podstawie danych biometrycznych, systemu rozpoznawania twarzy oraz skanera tęczówki. O ile bramki starszej generacji wymagały przedstawienia paszportu biometrycznego, w nowych bramkach wystarczający okaże się dowód osobisty Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Korzystać mogą z niego osoby powyżej 18 roku życia. Rodziny, lub osoby podróżujące z dziećmi nadal zdane będą na tradycyjne, obsługiwane przez personel bramki, a co się z tym wiąże często również kolejki.

Inteligentne bramki najnowszej generacji ułatwią życie nie tylko obywatelom Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale również obcokrajowcom-rezydentom posiadającym wydany tu dowód tożsamości oraz mieszkańcom krajów GCC (Gulf Cooperation Council, czyli Rada Współpracy Zatoki Perskiej), w tym Kuwejtu, Kataru, Bahrajnu, Arabii Saudyjskiej, Omanu i właśnie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Skorzysta z nich można będzie posługując się kodem kreskowym QR wygenerowanym przez aplikację GDRFA na smartfonie.Więcej inteligentnych bramek na Lotnisku w Dubaju
Artykuły: Więcej inteligentnych bramek na Lotnisku w Dubaju
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, February 27 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz