Konferencja COP24 impulsem dla turystyki – Katowice oczekują 30 tyś. gości

W grudniu Polska po raz trzeci zostaną gospodarzem międzynarodowej konferencji COP24. 24 Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatycznych odbędzie się w Katowicach.

To, światowej rangi wydarzenie, będzie mieć miejsce w jednej z najbardziej emblematycznych hal widowiskowych w Polsce, katowickim Spodku oraz w zainaugurowanym niedawno Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Spodek Katowice
Spodek jest nieodłącznym elementem krajobrazu miejskiego Katowic.

W porównaniu z innymi zakątkami Polski, stolica Śląska, nie dysponuje wieloma atutami jeśli chodzi o rozwój turystyki rekreacyjnej. Katowice, miasto wybitnie przemysłowe i w powszechnej opinii niezbyt atrakcyjne, nie rezygnuje jednak z ambicji przyciągnięcia jak największej liczby odwiedzających, skupiając się na turystyce biznesowej. Miasto od lat inwestuje w zaplecze hotelarskie i kongresowe, aby wydobyć pełen potencjał tego właśnie segmentu.

Oddane do użytku w 2015 roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe jest największą i najnowocześniejszą tego typu strukturą w kraju. Niemal 35 tyś. metrów powierzchni użytkowej, na których miejsce znalazły sale konferencyjne, sala balowa, audytoriom oraz zaplecze restauracyjne są odpowiedzią na od dawna już niewystarczające możliwości Spodka, z którym zresztą centrum jest bezpośrednio połączone.

Według prezydenta Katowic, Marcina Krupy, wybór tego właśnie miasta na gospodarza wydarzenia o tego typy charakterze jest szansą na pokazania światu jak wielki wysiłek włożony został w przeobrażenie ośrodka przemysłowego w miejsce kultury, dialogu i spotkań międzynarodowych na najwyższym szczeblu.

Chociaż ekonomia Katowic, jak i całego regonu śląskiego opiera się na przemyśle, turystyka biznesowa przynosi miastu wymierne korzyści. Ponad 826 tysięcy gości, którzy odwiedzili Katowice w 2017 roku, wydało tu ponad 140 mln złotych.

Wynajem samochodów na Lotnisku Katowice – porównaj oferty rent a car Katowice

Wnioski wyciągnięte z poprzednich edycji konferencji w Polsce – w 2008 roku odbyła się ona w Poznaniu, w 2013 zaś, w Warszawie – pozwalają mniemać iż rok 2018 okaże się rekordowy dla Katowic, jeśli chodzi o wpływy z turystyki.

Według wstępnych szacunków, konferencja przyciągnąć może na Śląsk nawet 30 tysięcy gości, z ponad 200 krajów – delegacji rządowych, naukowców, przedstawicieli organizacji ekologicznych, nie wspominając o olbrzymiej ilości dziennikarzy.

Spotkanie w Katowicach ma szczególna rangę; podczas tej edycji konferencji planowane jest przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego Porozumienia Paryskiego, które wyznaczy kierunek światowej polityki klimatyczno-energetycznej na najbliższą przyszłość.

Aby nie musieć zdawać się na kapryśną zimową pogodę, w centrum Katowic stworzone zostanie gigantyczne miasteczko kongresowe ogrzewanych namiotów. Specjalnie zorganizowany system komunikacji autobusowej pozwoli uczestnikom i gościom konferencji swobodnie przemieszczać się pomiędzy miejscami poszczególnych jej wydarzeń oraz bazą hotelową.Konferencja COP24 impulsem dla turystyki – Katowice oczekują 30 tyś. gości
Artykuły: Konferencja COP24 impulsem dla turystyki – Katowice oczekują 30 tyś. gości
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, June 28 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz