Kraków-Kopenhaga – nowe połączenie SAS

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS dołączą do pokaźnej już grupy przewoźników operujących na Lotnisku Kraków-Balice, oferując bezpośrednie połączenie na trasie Kraków – Kopenhaga (Kastrup). Loty pomiędzy drugim, co do wielkości polskim lotniskiem i stolicą Danii uruchomione dostępne będą od 25 marca 2016 roku i dostępne 3 razy w tygodniu, w środy, piątki i niedziele, w następujących godzinach:

środa
Kopenhaga - Kraków: 19:15-20:45
Kraków - Kopenhaga: 21:25-22:55

piątek
Kopenhaga - Kraków: 12:15-13:45
Kraków - Kopenhaga: 14:25-15:55

niedziela
Kopenhaga - Kraków: 19:20-20:50
Kraków - Kopenhaga: 21:30-23:00

Na tej samej trasie połączenia oferuje już niskobudżetowy przewoźnik Norwegian.

Wynajem samochodów Copenhaga-Kastrup, Lotnisko – porównaj oferty w wyszukiwarce Cartrawler Dania

Lotnisko Kopenhaga-Kastrup (CPH) jest największym duńskim portem lotniczym. Dzięki usytuowaniu geograficznemu wykorzystywane jest ono zarówno przez podróżnych kierujących się do Danii, jak i do Szwecji – przejazd samochodem z lotniska do szwedzkiego Malmo, po przeciwnej stronie cieśniny Oresund zajmuje zaledwie około 40 minut. Nowe połączenie ucieszy wiec z pewnością liczną Polonię zamieszkującą Skandynawię.

SAS – wiodąca linia w Skandynawii i w Europie
Skandynawskie Linie Lotnicze SAS znajdują się w czołówce europejskich przewoźników, jeśli chodzi o jakość świadczonych usług. W październiku 2015 wyróżnione zostały tytułem Najlepsze Linii Lotniczej na Trasach Europejskich (Best Airline on European Routes) nadawanej przez Danish Travel Awards. Przewoźnik znany jest z utrzymywania wysokiego i stałego poziomu usług, pomimo narastającej konkurencji ze strony linii niskokosztowych zauważalnej w ostatnich latach. Wysokie standardy SAS łączą się z przystępnymi cenami, często porównywalnymi z ofertą przewoźników low-cost Norwegian, Easyjet, Air Berlin i innych.

SAS (skrót od Scandinavian Airlines System) jest jak nazwa wskazuje firmą skandynawską, powołaną do życia w 1946 roku. Siedziba spółki mieści się w Sztokholmie, zaś główne lotniska na których SAS posiada swoje bazy to Lotnisko Kopenhaga-Kastrup, Lotnisko Sztokholm-Arlanda oraz Lotnisko Oslo-Gardermoen.

Loty Kopenhaga-Kraków to jedna z trzech nowych tras SAS zapowiedzianych przez przewoźnika na wiosnę 2016 roku. Pozostałe dwie to loty z duńskiej stolicy do Rejkiawiku i Wiednia. Loty na wszystkich trzech trasach wykonywane będą przez cały rok. Na trasie Kopenhaga-Kraków wykorzystywane będą jednostki A320/A219.Kraków-Kopenhaga – nowe połączenie SAS
Artykuły: Kraków-Kopenhaga – nowe połączenie SAS
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, October 12 2015

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz