Likwidacja Eurolot - ostatnie loty 31 marca

Podjęta została ostatecznie decyzja o likwidacji przynoszącej od dłuższego czasu straty spółki Eurolot. Planowe połączenia Eurolotu realizowane będą do końca marca, a następnie, zawieszone.

Pasażerowie, którzy mają wykupione bilety u przewoźnika na loty po 31 marca, 2015 otrzymają zwrot kosztów, lub, w miarę możliwości, zmianę rezerwacji na przelot innymi liniami. Według zapewnień rzecznika prasowego Eurolotu, centrum rezerwacji przewoźnika skontaktuje się indywidualnie z każdym klientem, posiadającym bilet na lot od 1 kwietnia.

Istniejąca na rynku od 1996 roku spółka Eurolot należy w 62.1 % do Skarbu Państwa. Właścicielem pozostałych 37.9 % jest Towarzystwo Finansowe Silesia. Z problemami finansowymi spółka zmagała się od lat, przynosząc wielomilionowe straty. Nie powiodła się próba restrukturyzacji firmy poprzez zbudowanie własnej siatki połączeń, jaką Eurolot podjął w 2014 roku (Eurolot realizuje również połączenia na zlecenie innych przewoźników, w tym LOTu). Uruchomionych został wówczas kilka nowych tras, dzięki którym przewoźnik planował zwiększyć liczbę własnych pasażerów do 500 tyś. rocznie.

Spółka planuje spłacić wszelkie swoje zadłużenia poprzez spłatę majątku. 10 jednostek Bombardier Q400, użytkowanych obecnie przez Eurolot od kwietnia włączonych zostanie do floty LOT-u.

Eurolot oferuje połączenia pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce; lata również do Niemiec, Austrii, Rumunii, Chorwacji, Szwajcarii i Holandii. Lotniska w Polsce, na których dostępne były połączenia Eurolot to Warszawa, Gdańsk i Kraków.Likwidacja Eurolot - ostatnie loty 31 marca
Artykuły: Likwidacja Eurolot - ostatnie loty 31 marca
Tematy: , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, February 06 2015

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz