Lonely Planet: Portugalia w pierwszej trójce najlepszych destynacji turystycznych w 2018

Sława Portugalii jako celu turystycznego zatacza coraz szersze kręgi. Ten względnie mały, i ‘wciśnięty’ pomiędzy znacznie większego sąsiada, Hiszpanię, a ocean Atlantycki, kraj wzbudza coraz większe zainteresowanie na arenie międzynarodowej.

Futbol i oczywiście niezrównany Cristiano Ronaldo, wyśmienite wina, fascynująca historia, to tylko część zalet uroków Portugalii, która coraz częściej doceniania jest również przez pryzmat swojego potencjału turystycznego.

Plaza w Algarve
Plaże Portugalii to jeden z jej największych atutów.

Świadczy o tym wysoka, po aż trzecia pozycja w rankingu najlepszych destynacji turystycznych w roku 2018, przygotowanych przez jeden z najbardziej opiniotwórczych wydawnictw w segmencie podróży.

Redaktorzy Lonely Planet zwrócili uwagę na drogę, którą Portugalia musiała przebyć, aby wyjść z cienia Hiszpanii, promując własną, unikalną tożsamość kulturalną i historyczną.

Portugalia, a zwłaszcza jej największe ośrodki miejskie, czyli Lizbon i Porto, stanowią obecnie przykład połączenia tradycji z nowoczesnością. Wszechobecna historia staje się w nich tłem dla dynamicznej, tętniącej życiem współczesności.

Stolica Portugalii, położona u ujścia Tagu Lizbona, z nieco sennego, melancholijnego miasta, przekształciła się w ostatnich latach w dynamicznie rozwijające się centrum kulturalne. Coraz chętniej osiedlają się tu artyści, mnożą się galerie sztuki, kolektywy artystyczne, otwierane są światowej rangi muzea.

MAAT Lizbona
MAAT  – nowe muzeum sztuki, architektury i technologii w Lizbonie przyciąga tłumy, zarówno dzięki ciekawym ekspozycjom jak i oryginalnej architekturze.

Za wielowiekową tradycją w produkcji wina podąża kultywowana ze szczególnym oddaniem w ostatnich latach sztuka kulinarna; w samym 2017 roku tylko 7 nowych restauracji portugalskich odznaczonych zostało gwiazdkami Michelin.

Głównym elementem sukcesu turystycznego Portugalii jest oczywiście uprzywilejowane położenie geograficzne, ‘na skraju Europy’ gwarantujące szczodry wybór przepięknych atlantyckich plaż, połączone z łagodnym klimatem. Wyróżnia się tu oczywiście południowy region Portugalii, czyli Algarve, znany z obfitości niemal rajskich plaż oraz rewelacyjnego nasłonecznienia.

Lonely Planet zwraca również uwagę na przystępny poziom cen w Portugalii, w większości przypadków o wiele bardziej konkurencyjnych, niż w innych plażowych destynacjach Europy Południowej – Grecji, Włoch, Francji a nawet tak bliskiej przecież Hiszpanii.

W zestawieniu najlepszych destynacji turystycznych na rok 2018 Lonely Planet, Portugalię wyprzedza Chile i Korea Południowa, odpowiednio na pierwszej i drugiej pozycji.

Czytaj również: Tani wynajem samochodów Lizbona, Lotnisko.Lonely Planet: Portugalia w pierwszej trójce najlepszych destynacji turystycznych w 2018
Artykuły: Lonely Planet: Portugalia w pierwszej trójce najlepszych destynacji turystycznych w 2018
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, January 08 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz