LOT uruchamia nowe połączenie Warszawa – Goteborg

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadziły do swojego rozkładu lotów na Lotnisku Warszawa Chopin połączenie do Goteborgu w Szwecji.

Wynajem aut na Lotnisku Goteborg – porównaj ceny

Loty, wykonywane we współpracy z estońskim przewoźnikiem narodowym Nordica, dostępne będą 6 razy w tygodniu. Na trasie do Goteborgu, trwające około godziny i 40 minut połączenia dostępne będą codziennie, w godzinach wieczornych, z pominięciem soboty. Na trasie powrotnej, samoloty opuszczać będą Goteborg rano, we wszystkie dni tygodnia oprócz niedzieli, kiedy to lot nie odbędzie się.

Goteborg
Goteborg – nowość w ofercie LOTu na sezon jesień/zima 2017.

Trasa obsługiwana będzie jednostkami Bombardier CRJ900, zabierającymi na pokład 90 pasażerów.

Oczekuje się, iż z połączenia korzystać będą zarówno turyści, jak i klienci biznesowi.

Nie jest to jedyne połączenie z Warszawy do Goteborgu, drugiego, co do wielkości szwedzkiego miasta. Konkuruje ono obecnie z taką samą trasą oferowaną przez linie low-cost Wizzair, jak również irlandzkiego Ryanaira, który do Goteborgu lata z Modlina.

Jeśli chodzi o połączenia z innych połącznia do Goteborgu z innych polskich miast, dostępne są one również z Gdańska (Wizzair), a od października 2017 także z Krakowa (Ryanair).

Lotnisko Goteborg (kod IATA GOT) położone jest w odległości około 25 km na wschód od centrum miasta.

Code-share LOT/Nordica
Współpraca LOT z Nordica trwa niemal od samego początku istnienia linii lotniczej, powstałej po upadku Estonian Air w2015. PLL LOT posiada 49% udziałów w Nordica i większość operacji estońskiej linii odbywa się na zasadzie code-share z LOTem.

Główną bazą operacyjną Nordica jest Lotnisko Tallinn, z którego obsługuje ona trasy to między innymi: Amsterdamu, Brukseli, Kijowa, Monachium, Oslo, St. Petersburga, Sztokholmu, Wiednia oraz Warszawy.

Z Lotniska Warszawa Chopin, oprócz Goteborgu, Nordica lata również do Kopenhagi i Sztokholmu-Arlanda.LOT uruchamia nowe połączenie Warszawa – Goteborg
Artykuły: LOT uruchamia nowe połączenie Warszawa – Goteborg
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, August 30 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz