LOT obsłuży 10 mln pasażerów w 2020 roku?

Przewoźnik narodowy uchylił rąbka tajemnicy jeśli chodzi o strategię rozwoju na najbliższe pięciolecie.

W rozmowie z portalem Pasażer.pl, nowy prezes spółki PLL LOT, Rafał Milczarski, wskazał rozbudowę floty oraz rozszerzenie połączeń dalekowschodnich jako jedne z najistotniejszych elementów strategii rozwojowej linii lotniczej, która w przeszłości zmagała się z poważnymi problemami finansowymi.

Więcej samolotów dla LOTu
Według nowego szefa LOTu, w chwili obecnej priorytetem jest uzupełnienie floty o większą ilość samolotów średniej wielkości, o pojemności dla powyżej 150 pasażerów. Jednostki takie wykorzystane zostaną do rozbudowy siatki lotów europejskich. Międzynarodowy port lotniczy w Warszawie jest jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk w regionie, mając szansę stać się wkrótce jednym z najważniejszych hubów w Europie Centralnej i Środkowej.

Jak zapowiedział prezes firmy, LOT planuje rozszerzać flotę poprzez leasing operacyjny, nie zaś zakup jednostek. Rafał Milczarski podkreślił również iż firma nadal poszukuje inwestora strategicznego, który nie dążyłby do przejęcia kontroli nad spółką.

Według założeń opracowanego planu, rozwój oferty przewoźnika pozwoli na zwiększenie liczby obsługiwanych pasażerów z 4.3 milionów w ubiegłym roku do 10 milionów w 2020 roku.

Więcej Dreamlinerów i loty dalekodystansowe
Równoległym elementem strategii rozwojowej LOTu jest zwiększenie oferty połączeń dalekodystansowych, z naciskiem na trasy transatlantyckie oraz trasy do Azji.

W chwili obecnej LOT oferuje połączenia z Warszawy do Pekinu i Tokio (Narita). Na 17 października zapowiedziana jest inauguracja trasy do Seulu (Incheon), w stadium planów zaś znajduje się połączenie do Bangkoku.

Do rozwoju siatki połączeń dalekodystansowych niezbędne jest oczywiście wzmocnienie floty. LOT był pierwszą europejską linia lotniczą wykonująca połączenia ultranowoczesnym Boeingiem 787, czyli Dreamlinerem. W chwili obecnej LOT posiada takich jednostek sześć, do 2020 roku zaś planuje zwiększenie tej liczby do 17.

LOT chce Centralnego Portu Lotniczego
Rafał Milczarski opowiedział się również zdecydowanie za pomysłem budowy Centralnego Portu Lotniczego, który zastąpić miałby lotniska obecnie obsługujące Warszawę. Jak podkreślił prezes LOTu, bliskie położenie Lotniska Chopina w stosunku do centrum miasta wyklucza jego dalszy rozwój, jak również efektywne wykorzystywanie istniejącej infrastruktury. LOT obsłuży 10 mln pasażerów w 2020 roku?
Artykuły: LOT obsłuży 10 mln pasażerów w 2020 roku?
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, September 13 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz