Tani wynajem aut

Naszym celem jest pomóc Ci znaleźć najlepsze oferty wynajmu samochodów przez internet. Rezerwacja online pozwala często uzyskać niskie ceny, o wiele bardziej konkurencyjne niż bezpośrednio w wypożyczalni.

Inne wyszukiwarki

Przeglądaj artykuły

Oferty podróży

LOT odnotowuje zysk w sierpniu 2014 roku - zawiesza część połączeń z Lotniska Warszawa Okęcie w sezonie zimowym, ale podtrzymuje loty Dreamlinerem

Pomimo osłabionej kondycji finansowej i strat w ubiegłych latach, Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły osiągnięcie w sierpniu 2014 roku, po raz pierwszy od dłuższego już czasu, zysku ze swojej działalności podstawowej, czyli transportu pasażerskiego.

Dzięki ścisłej realizacji założeń planu restrukturyzacyjnego zatwierdzonego przez Komisją Europejską, przewoźnik uniknął konieczności ubiegania się o drugą transzę pomocy publicznej (w grudniu 2012 roku spółka LOT wsparta została już kwotą około 400 mln złotych).

Ten istotny zwrot w finansach przewoźnika narodowego wzbudzi z pewnością zainteresowanie inwestorów.

Fota Dreamlinerów LOT-u na Lotnisku w Warszawie
Jednym z kluczowych elementów restrukturyzacji LOTu jest modernizacja floty i zastąpienie starszych i drogich w użytkowaniu modeli nowoczesną, paliwooszczędną jednostką, Boeingiem 787. Od lata 2013 roku wszystkie trasy długodystansowe LOTu z Lotniska Warszawa wykonywane obsługiwane są przez Dreamlinera. Połączenie Warszawa-Okęcie – Chicago O-Hare jest najpopularniejszym połączeniem interkontynentalnym LOTu: za nim plasują się połączenia z Warszawy do Nowego Jorku, Toronto i Pekinu.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku O'Hare w Chicago

Dreamliner używany jest również na wyselekcjonowanych lotach do Londynu (Heathrow), trasie zaliczającej się do najpopularniejszych destynacji biznesowych z Warszawy-Okęcie.

LOT jako pierwsza linia lotnicza w Europie wprowadziła Dreamlinera do swoje floty. W 2014, wykorzystywała już 5 z 8 jednostek zamówionych u Boeinga, pomimo kilku przypadków prewencyjnego uziemienia Dreamlinerów z powodu kłopotów technicznych, wcześniej tego roku, oraz w roku 2013.

Lotnisko Warszawa Okęcie – loty zawieszone w sezonie zimowym 2014/2015
W celu zoptymalizowania zasobów, linie LOT podjęły decyzję o zawieszeniu najmniej dochodowych tras z Warszawy-Okęcie w sezonie zima 2014/2015. Pośród połączeń zawieszonych od 24/25 października są następujące trasy:

  • Warszawa Okęcie (WAW) – Barcelona El-Prat (BCN)
  • Warszawa Okęcie (WAW) – Ateny (ATH)
  • Warszawa Okęcie (WAW) – Bejrut (BEY)
  • Warszawa Okęcie (WAW) – Nicea (NCE)
  • Warszawa Okęcie (WAW) – Zurych (ZRH)

Pomimo wycofania się przewoźnika z realizowania powyższych połączeń, ogólna wydajność tranzytowa LOTu na Lotnisku w Warszawie wzrosła o 40%; linie dołożyły starań, aby ułatwić życie pasażerom przesiadającym się na warszawskim lotnisku, zarówno na trasach krajowych, jak i europejskich.

LOT vs. Ryanair i Wizzair – ostra konkurencja w Warszawie
PLL LOT musi stawić czoła ostrej konkurencji na lukratywnym warszawskim rynku połączeń lotniczych. Irlandzki przewoźnik niskokosztowy Ryanair nie ukrywa, iż jednym z jego głównych celi jest stanie się wiodącą linią lotniczą w kraju. Konsekwentnie realizuje swój plan, stale rozszerzając ofertę lotów low-cost z Lotniska w Modlinie.

Tani wynajem samochodów Lotnisko Modlin – porównaj oferty online

LOT-owi przyszło też dzielić najlepszą z możliwych w kraju lokalizację na Okęciu z innymi przewoźnikami low-cost, w tym Germanwings i Norwegian, oferujących stosunkowo mały wybór tras oraz z liniami Wizzair. Węgierska "niskokosztowka" za to jest konkurentem wartym uważnego obserwowania – w jej rozkładzie lotów na rok 2015 znajdzie się niemal 30 tanich połączeń z Lotniska Warszawa-Chopin.

Wypożyczalnie samochodów Warszawa Okęcie - znajdź tani wynajem aut na Lotnisku w Warszawie

 


LOT odnotowuje zysk w sierpniu 2014 roku - zawiesza część połączeń z Lotniska Warszawa Okęcie w sezonie zimowym, ale podtrzymuje loty Dreamlinerem
Artykuły: LOT odnotowuje zysk w sierpniu 2014 roku - zawiesza część połączeń z Lotniska Warszawa Okęcie w sezonie zimowym, ale podtrzymuje loty Dreamlinerem
Tematy: , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, October 14 2014

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz