LOT uruchamia połączenie Warszawa – Billund

Polski przewoźnik narodowy głosił uruchomienie połączenia bezpośredniego pomiędzy Warszawą i duńskim miastem Billund.

Wynajem samochodów Billund, Lotnisko

Połączenie wykonywane będzie 12 razy w tygodniu.

Legoland Billund
Od czerwca 2018 roku do parku rozrywki Legoland Billund polecieć można będzie LOTem.

W dni robocze samoloty wylatywać będą z Lotniska Warszawa-Chopin dwa razy dziennie, rano i po południu, w godzinach 8:20 i 17:30. Częstotliwość lotów na tej trasie spada w weekend: w soboty dostępny będzie lot poranny, w niedzielę zaś popołudniowy. Lot potrwa godzinę i 40 minut i realizowany będzie samolotami Embraer 170 i 175 zabierającymi na pokład 70 do 88 osób, w zależności od konfiguracji.

Godziny wylotów z Billund na trasie powrotnej to 10.35 i 19.50.

Billund – kraina klocków lego
Położone w centralnej części Półwyspu Jutlandzkiego w zachodniej Danii, Billund kojarzone jest powszechnie z parkiem rozrywki Legoland. To w Billund właśnie, pod koniec lat 40-tych ubiegłego stulecia rozpoczęła się produkcja kultowej zabawki, klocków Lego. To tu również, nieopodal budynku pierwszej fabryki klocków powstał w 1968 roku poświęcony im park tematyczny.

Pomimo iż obecnie, poprzez sieć franczyz, parki Legoland znajdują się również w Windsor w Wielkiej Brytanii, w niemieckim Gunzburgu oraz w Kalifornii, na Florydzie, w Japonii, Malezji i Dubaju, ich duński pierwowzór traktowany jest ze szczególną sympatią. Jego bezsprzeczną zaletą w porównaniu do swoich nowszych i stworzonych z większym rozmachem naśladowców jest bezpośrednie sąsiedztwo międzynarodowego lotniska.  Mieści się ono w odległości około 20-minutowego spaceru od głównego wejścia do parku.

W interesach do Danii – loty do Billund
Nowe połączenie LOTu skierowane jest jednak nie tylko do turystów w drodze do Legolandu.

Informując o wprowadzeniu nowej trasy, Andrzej Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT, zwrócił uwagę iż południowa Jutlandia jest jednym z najbogatszych regionów Skandynawii, Billund zaś zajmuje pozycję jednego z najważniejszych ośrodków biznesowych w tej części Europy, dzięki czemu z pewnością spotka się z zainteresowaniem ze strony turystów biznesowych podróżujących do Danii w interesach.

Billund położone jest w sąsiedztwie ‘trójkąta przemysłowego’ utworzonego przez miasta Vejle, Kolding i Fredericia. Pory lotów porannych i popołudniowych pozwalają na wylot, na przykład w celu odbycia zebrania biznesowego i powrót jeszcze tego samego dnia.

Połączenie LOTu posiada bezpośrednią konkurencję na tej samej trasie ze strony niskokosztowego przewoźnika Wizzair, który do Billund lata z Warszawy jedynie dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty.

Artykuł pokrewny: Wypożycz samochód na Lotnisku Billund blisko Legoland DaniaLOT uruchamia połączenie Warszawa – Billund
Artykuły: LOT uruchamia połączenie Warszawa – Billund
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, February 09 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz