LOT rozbudowuje flotę – nowy Boeing 737 już lata

Polski przewoźnik narodowy, PLL LOT, który do 2024 roku nie może liczyć na żadną pomoc publiczną od państwa, konsekwentnie realizuje strategię rozwoju zrównoważonego i rentownego rozwoju. Jednym z jej nieodzownych elementów jest rozszerzenie siatki lotów, do którego niezbędna jest rozbudowa floty.

Nowy Boeing 737 LOT
Boeing 737-800 NG, nowość we flocie LOT.

Przewoźnik wzbogacił się właśnie o nową jednostkę, Boeinga 737-800. Jest to pierwsza z czterech tego typu maszyn, które zasilą flotę LOTu jeszcze w bieżącym roku.

Boeing 737-800 w swojej najnowocześniejszej wersji NG, bo w taka zaopatrzył się LOT, zabiera na pokład 186 pasażerów, czyli o niemal 20 więcej niż dotychczas wykorzystywane jednostki. Oferuje trzy klasy: economy, economy premium i business class.

Nowa jednostka przeznaczona jest do obsługi najpopularniejszych tras przewoźnika: w początkowej fazie eksploatowana będzie na trasie Warszawa – Londyn-Heathrow. Następnie połączy stolicę Polski z lotniskami Paryż Charles de Gaulle, Madryt, Tel Awiw, Barcelona, Frankfurt i Astana (w stolicy Kazachstanu).

Rodzina Boeingów 737 zalicza się do najczęściej eksploatowanych jednostek we flotach przewoźników europejskich. Największym konkurentem Boeinga 737-800 jest Airbus A320.

Na początek przyszłego roku zapowiedziane jest również wprowadzenie do floty LOTu najnowszej wersji słynnego Dreamlinera, zabierającego na pokład 294 pasażerów.

Pierwszy samolot z tej rodziny zaczął latać w kolorach LOTu ponad 4 lata temu. Polski przewoźnik był pierwszą w Europie linią lotniczą, oferującą przewóz tą ultra-nowoczesną maszyną. Wykorzystywana jest ona głównie na trasach dalekiego zasięgu – do Pekinu, Tokio i Seulu, jak również (wymiennie z innymi jednostkami) do Chicago, Nowego Jorku, Toronto i Los Angeles, a wkrótce również Newark.

Więcej Dreamlinerów pozwoli zwiększyć częstotliwość lotów na najpopularniejszych kierunkach dalekiego zasięgu, w tym z trzech do pięciu tygodniowo na trasie do Seulu oraz z siedmiu do trzynastu tygodniowo na trasie do Tel Awiwu.

Według przewidywań, flota LOT pod koniec bieżącego roku liczyć ma 51 jednostek, a w tym: 8 Dreamlinerów, 9 Boeingów 737, 6 Embraerów 195, 12 Embraerów 175, 6 Embraerów 170 i 10 Bombardierów Q400. Do 2020 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, maszyn we flocie LOTu ma być już około 70.LOT rozbudowuje flotę – nowy Boeing 737 już lata
Artykuły: LOT rozbudowuje flotę – nowy Boeing 737 już lata
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, May 22 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz