LOT łączy Rzeszów z Izraelem i USA – nowe trasy na Lotnisku Rzeszów-Jasionka (RZE)

Niewielkich rozmiarów lotnisko w Rzeszowie wiosną 2018 roku wzbogaca się o aż dwa połączenia dalekiego zasięgu.

Wynajem samochodów Rzeszów, Lotnisko Jasionka

Od 11 marca z lotniska w Jasionce udać można się do Tel Awiwu (poprzez Lotnisko Chopina), 29 kwietnia zaś uruchomione zostanie połączenie do Newark, w Stanach Zjednoczonych.

Lotnisko Rzeszow terminal
Nowy terminal Lotniska Rzeszów, oddany do użytku w 2013 roku.

Loty do Izraela realizowane są raz w tygodniu. Wylot odbywa się w godzinach porannych w poniedziałki. Na trasie powrotnej, samolot LOTu z Lotniska Ben Gurion wylatuje w niedzielę wieczorem.

Trasa ta jest w znacznej mierze skierowana do mieszkańców Izraela pragnących odwiedzić południowo-wschodnią Polskę, jeden z najważniejszych regionów dla historii i kultury narodu żydowskiego w Polsce.

Przewoźnik liczy również na zainteresowanie polskich turystów izraelskim wybrzeżem Morza Śródziemnego.

W 2017 roku, LOT przewiózł na trasach pomiędzy Polska a Izraelem niemal 200 tyś. pasażerów, ponad dwukrotnie więcej niż w roku 2016.

Raz w tygodniu odbywać się będą również loty z Rzeszowa do Newark. Samolot z Rzeszowa do Newark wylatywać będzie w poniedziałek, w porze obiadowej. Loty powrotne dostępne są z Newark w niedziele, w godzinach wieczornych.

Lotnisko Newark jest jednym z trzech międzynarodowych portów lotniczych obsługujących rejon Nowego Jorku. Położone jest na wschodnim brzegu rzeki Hudson, w stanie New Jersey, będącego jednym z największych ośrodków Polonii w Stanach Zjednoczonych.

Wprowadzenie tras dalekiego zasięgu możliwe jest w Rzeszowie dzięki temu, iż lotnisko posiada drugą najdłuższą w Polsce, po Okęciu, drogę startową, mogącą przyjąć duże jednostki. Połączenie do Newark realizowane będzie przy wykorzystaniu chluby floty LOT,  Boeinga 787, czyli Dreamlinera. Do realizacji lotów do Tel Awiwu przewoźnik przeznaczył Boeingi 737-800NG i 737 MAX 8.

Świetne wyniki Lotniska Rzeszów
Ubiegły rok był niezwykle udany dla rzeszowskiego lotniska. W 2017 roku obsłużyło ono niemal 700 tysięcy podróżnych, co  jest najlepszym wynikiem w historii portu.

Do wzrostu liczby podróżnych przyczyniły się w znacznej mierze bardzo popularne połączenia LOTu na trasie Rzeszów-Warszawa, jak również wzrost oferty połączeń czarterowych do popularnych kurortów wypoczynkowych w Turcji, Grecji i Bułgarii.
 

Oprócz LOTu silną pozycję na Lotnisku Rzeszów zajmuje przewoźnik low-cost Ryanair, oferujący szeroki wybór połączeń do Wielkiej Brytanii oraz niemiecka Lufthansa.  Najważniejsze linie czarterowe to Enter Air, Bulgarian Air Charter, Small Planet Airlines i Onur Air.

Potencjał rzeszowskiego lotniska nie umknął uwadze inwestorów. W niedalekiej przyszłości w bezpośrednim sąsiedztwie terminala oraz  centrum wystawienniczego G2A Arena, będącego najważniejszym tego typu obiektem na Podkarpaciu, powstanie nowoczesny hotel Holiday Inn.LOT łączy Rzeszów z Izraelem i USA – nowe trasy na Lotnisku Rzeszów-Jasionka (RZE)
Artykuły: LOT łączy Rzeszów z Izraelem i USA – nowe trasy na Lotnisku Rzeszów-Jasionka (RZE)
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, March 16 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz