LOT uruchomił połączenie Bydgoszcz – Kijów

Kierunki wschodnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem linii lotniczych.

Wynajem samochodów Kijów, Lotnisko Żuliany – porównaj oferty

Z początkiem sierpnia PLL LOT uruchomił połączenie bezpośrednie z Bydgoszczy na Lotnisko Kijów-Żuliany (IEV).

Kijów
Kijów, cieszy się rosnącą popularnością zarówno, jako kierunek turystyczny, jak i biznesowy.

Loty do stolicy Ukrainy wylatują z Bydgoszczy dwa razy tygodniowo, w poniedziałki i w piątki, w godzinach porannych: wylot o 5.10, przylot o 8 czasu lokalnego. Na trasie powrotnej wylot z Kijowa ma miejsce o 23.40, również w poniedziałki i piątki; do Bydgoszczy samolot przybywa 40 minut po północy. Połączenie Bydgoszcz – Kijów obsługiwana jest przez jednostki Embraer 170 i Embraer 175 zabierające na pokład odpowiednio70 i 83 pasażerów.

Na trasie tej LOT posiada zmierzyć się będzie musiał wkrótce z konkurencją ze strony niskokosztowego przewoźnika Ryanair, który w październiku uruchomi połączenie z Bydgoszczy na Lotnisko Boryspil (KBP). Ten największy port lotniczy Ukrainy oferuje największy wybór tras, położony jest jednak nieco dalej od centrum miasta, niż Żuliany.

Zajmujący około 2 godziny lot jest wygodną alternatywą dla podróży samochodem na Ukrainę, która z racji na kiepski stan dróg, zwłaszcza po ukraińskiej stronie oraz długie kolejki na przejściach granicznych, zając może nawet 15-18 godzin.

Lotnisko Bydgoszcz coraz lepiej skomunikowane ze światem
Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego, zajmujący dopiero 11 pozycję na liście największych polskich lotnisk pod względem liczby pasażerów, przeżyw w ostatnim czasie okres intensywnego rozwoju.

Długofalowa strategia pozyskiwania nowych przewoźników przynosi wymierne efekty. Od początku roku 2018 lotnisko obsłużyło o ponad jedną czwartą podróżnych więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Lipiec okazał się rekordowym miesiącem w historii portu, z którego skorzystało wówczas 46 tyś. pasażerów. Jako, że znaczna ich część podróżowała na typowo wakacyjnych trasach czarterowych do Grecji, Turcji i Chorwacji, rokowania na sierpień są równie optymistyczne.

Największym przewoźnikiem na Lotnisku Bydgoszcz jest irlandzki Ryanair, oferujący połączenia do Birmingham, Dublina, Londynu (Stansted i Luton), Weeze i Glasgow. Te ostatnie zostanie zawieszone wraz ze zmianą rozkładu na zimowy, dodana zostanie jednak  wspomniana już trasa do Kijowa-Borsypilu.

Oprócz LOTu, który oprócz Kijowa, łączy z Bydgoszczą również Lwów, z Lotniska Bydgoszcz korzystają również linie Lufthansa na trasie do Frankfurtu oaz czarterowi przewoźnicy Enter Air (Burgas i Korfu), Onur Air (Antalya) i Travel Service Polska (Korfu, Dubrownik, Zakynthos).

W odpowiedzi na rosnąc zainteresowanie Lotniskiem Bydgoszcz ze strony przewoźników oraz pasażerów, port zreorganizował w ostatnim czasie infrastrukturę terminalu.  Przeniesienie stanowisk kontroli bezpieczeństwa na pierwsze piętro pozwoliło usprawnić proces odprawy oraz zwiększyć przepustowość lotniska.

Tani wynajem aut Bydgoszcz, LotniskoLOT uruchomił połączenie Bydgoszcz – Kijów
Artykuły: LOT uruchomił połączenie Bydgoszcz – Kijów
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, August 10 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz