Loty Warszawa – Los Angeles: LOT uruchomił swoja najdłuższą trasę

Polskie Linie Lotnicze LOT powitały kwiecień inauguracją od dawna oczekiwanego połączenia bezpośredniego z Lotniska Chopina w Warszawie do Los Angeles, na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Dreamliner LOT
Z Warszawy do Los Angeles polecieć można dreamlinerem.

Trasa Warszawa-Los Angeles mierzy sobie około 10 tys. kilometrów. Pokonanie jej zajmuje 12 godzin i 20 w drodze do Los Angeles i, ze względu na nieco odmienny kurs, o godzinę krócej na trasie powrotnej. Loty na tej trasie wykonywane są cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty, według następującego grafiku:

WAW – LAX
poniedziałek: wylot 16:30, przylot 19:50 (tego samego dnia)

wtorek: wylot 11:20, przylot 14:40 (tego samego dnia)

piątek: wylot 16:30, przylot 19:50 (tego samego dnia)

sobota: wylot 11:20, przylot 14:40 (tego samego dnia)

LAX – WAW
poniedziałek: wylot 21:40, przylot 18:00 (następnego dnia)

wtorek: wylot 16:30, przylot 12:50 (następnego dnia)

piątek: wylot 21:40, przylot 18:00 (następnego dnia)

sobota: wylot 16:30, przylot 12:50 (następnego dnia)

(Warszawę i Los Angeles dzieli 9-godzinna różnica czasu)

Do Los Angeles Dreamlinerem
Polski przewoźnik narodowy jest jedyną linia w Europie Środkowo-Wschodniej oferującym bezpośrednie połączenie do Los Angeles. Wykorzystuje on na tej trasie jednostki dreamliner (Boeing 787).

Oferują one trzy klasy podróży: business, premium economy i economy. W klasie business dostępnych jest 18 w pełni rozkładanych foteli. Klasa premium economy oznacza podwyższony standard 21 miejsc siedzących wyposażonych w podnóżki i podpórki na uda. W klasie ekonomicznej znajdzie miejsce 207 pasażerów.

Niezależnie od klasy, wszyscy pasażerowie korzystać mogą z indywidualnego systemu rozrywki pokładowej. Podczas lotu serwowane są ciepłe posiłki oraz napoje.

Los Angeles – rozrywka i biznes
Miasto Aniołów jest największym ośrodkiem miejskim stanu Kalifornia. Pomimo iż powszechni Los Angeles kojarzone jest plażą, wysadzanymi palmami alejami Beverly Hills oraz 'zagłębiem' kinematograficznym, Hollywood, to liczące sobie ponad 13 milionów mieszkańców (z uwzględnieniem przedmieść) jest również prężnie działającym ośrodkiem gospodarczym, obejmującym dziedziny takie jak między innymi telekomunikacja, technologia, moda oraz przemysł naftowy i kosmiczny.

Los Angeles obsługiwane jest przez drugie największe pod względem liczby odprawianych pasażerów lotnisko Stanów Zjednoczonych, Los Angeles International Airport LAX.

Wynajem samochodu Los Angeles, Lotnisko – porównaj oferty rent-a-car LAXLoty Warszawa – Los Angeles: LOT uruchomił swoja najdłuższą trasę
Artykuły: Loty Warszawa – Los Angeles: LOT uruchomił swoja najdłuższą trasę
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, April 04 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz