LOT: więcej połączeń z Warszawy do USA

Wiosną 2017 roku do siatki połączeń PLL LOT na Lotnisku Warszawa wprowadzone zostaną dwie nowe trasy do Stanów Zjednoczonych.

Od 28 kwietnia latać z Okęcia polecieć bezpośrednio można będzie do Newark. Newark Liberty International Airport – EWR to drugie, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotnisko Nowego Yorku. Położone jest ono w około 24 km na południowy zachód od centrum Manhattanu.

Dla Polonii zamieszkującej na wschodnim wybrzeżu USA, Newark jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych, tuż po Lotnisku O’Hare w Chicago.

W początkowej fazie, loty z Warszawy do Nowego Jorku/Newark odbywały się będą cztery razy w tygodniu - w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele,  od sierpnia zaś, również we wtorki.

Połączenie takie znajdowało się już w ofercie LOT w przeszłości, zostało jednak zawieszone w październiku 2012 roku.

Przewoźnik wykonuje już obecnie loty na trasie Warszawa - Nowy Jork, poprzez lotnisko JFK. Uruchomienie połączenia do Newark, nie oznacza ich zaprzestania. Z uwagi na duże zainteresowanie lotami do Nowego Jorku, obydwie trasy zostaną utrzymane.

Nieco wcześniej, 3 kwietnia, podróżni wylatujący z Warszawy będą mieli możliwość udania się bezpośrednio do Los Angeles. Rejsy do Las Vegas International Airport LAX realizowane będą cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty. Lotnisko Las Vegas mieści się w odległości około 24 km na południowy zachód od centrum Los Angeles, na wybrzeżu Pacyfiku.

Połączenie Warszawa – Los Angeles będzie ósmą trasą dalekiego zasięgu w siatce LOTu. I czwartą na terenie kontynentu północno-amerykańskiego (wraz ze wspomnianymi już Newark, JFK, Chicago O’Hare oraz Vancouver w Kanadzie).

Nie tylko nie posiada ono w chwili obecnej konkurencji w Polsce, ale jest również pierwszym połączeniem bezpośrednim z regionu Europy Centralnej i Wschodniej do Kalifornii.

Obydwie nowe trasy LOTu wykonywane będą nowoczesnymi jednostkami Boeing 787, czyli Dreamlinerami. Nowa strategia przewoźnika przewiduje, iż do 2020 roku we flocie LOTu znajdzie się aż 16 tego takich samolotów. LOT: więcej połączeń z Warszawy do USA
Artykuły: LOT: więcej połączeń z Warszawy do USA
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, October 07 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz