Lotnisko Chopina z aplikacją mobilną

Korzystanie z największego portu lotniczego kraju, właśnie stało się łatwiejsze dzięki aplikacji Lotnisko Chopina dostępnej dla urządzeń mobilnych, jak smartfony i tablety.

Po pobraniu aplikacji ze Google Play, lub App Store, użytkownik skorzystać będzie mógł z wielu przydatnych funkcji, w tym, między innymi, uzyskania karty pokładowej do skanowania, informacji na temat lotu (bramek, pory odlotu, lub ewentualnych opóźnień) oraz wskazania najszybszej drogi do bramki.

Aplikacja mobilna Lotniska Chopina

Lotnisko Chopina zachęca do pobrania aplikacji – przewodnika po porcie.

Aplikacja jest także szczegółowym przewodnikiem po terminalu. Oprócz czytelnej listy dostępnych usług – sklepów, gastronomii, loungów,  wind, etc . oferuje także mapy terminali, jak również parkingów. Osoby niezaznajomione z topografią lotniska będą się po nim mogły dzięki aplikacji poruszać sprawniej, bez zbędnego błądzenia.

Aplikacja informuje również o godzinach otwarcia lotniskowych sklepów, saloników i restauracji, wskazuje aktualną tablicę lotów a także pozwala na dokonanie rezerwacji miejsca na parkingu.

Warszawski port nie poraża rozmiarami, w porównaniu do innych europejskich lotnisk i przed stałymi bywalcami nie kryje już wielu tajemnic. Z racji na ograniczone możliwości rozbudowy, niewiele się w tej dziedzinie raczej zmieni. Możliwość szybkiego dostępu do karty pokładowej, lub sprawdzenia informacji o lotach jest jednak niewątpliwie sporym udogodnieniem.

Dalsza rozbudowa Okęcia
Nadal nie jest jasne, jaka przyszłość czeka Lotnisko Chopina w kontekście planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który oddany miałby być do użytku w ciągu najbliższych 10 lat. Wiadomo, iż możliwości rozbudowy portu, otoczonego gęstą zabudową mieszkaniową są znikome; musiałyby wiązać się z wypłatą olbrzymich odszkodowań dla mieszkańców sąsiadujących z lotniskiem terenów. Ministerstwo infrastruktury rozważa jednak wprowadzenie zmian na mniejszą skalę i niewymagające dużych inwestycji na Okęciu, pozwalających zwiększyć przepustowość lotniska, do czasu oddania do użytku CPK. Jego zarząd poszukuje obecnie konsultantów, w celu przeprowadzenia analizy zasadności ekonomicznej takiej inwestycji.

W roku ubiegłym warszawski port obsłużył ponad 18 milionów pasażerów. W roku bieżącym liczba ta z pewnością zostanie przekroczona, prze co wyczerpane zostaną obecne możliwości portu, jeśli chodzi o jego przepustowość. Szacuje się, iż do końca 2030 roku z warszawskich lotnisk korzystać może nawet 30 milionów pasażerów.

Wynajem samochodów na Lotnisku Warszawa Chopin – porównaj ofertyLotnisko Chopina z aplikacją mobilną
Artykuły: Lotnisko Chopina z aplikacją mobilną
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, December 12 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz