Lotnisko Chopina – rekordowe wyniki we wrześniu

Główny port lotniczy kraju obsłużył we wrześniu najwyższą w historii ilość pasażerów dla tego miesiąca. Do rekordowego wyniku, ponad 1.3 mln obsłużonych podróżnych przyczyniło się wiele czynników. Zalicza się do nich, między innymi, nowa strategia PLL LOT, które w ciągu bieżącego roku ogłosiły uruchomienie ponad 20 nowych tras, w tym również długo-dystansowych.

Oprócz odległych destynacji już w ofercie LOTu, takich jak na przykład Seul, czy Tokio, przewoźnik narodowy uruchomi również (w sezonie wiosenno/letnim 2017) połączenia do Los Angeles i Newark w Stanach Zjednoczonych.

Ryanair na Okęciu
We wrześniu 2016 rou Ryanair powraca na Lotnisko Chopina

Ryanair lata z Okęcia
Nie bez wpływu na wynik z jakim Lotnisko Chopina zamknie ostatecznie rok będzie z pewnością przeniesienie części połączeń low-cost Ryanair z Modlina.

Od 30 października irlandzki przewoźnik oferować będzie połączenia z Warszawy-Chopin do Wrocławia i Gdańska. Są to najpopularniejsze trasy krajowe Ryanaira. Odbywać się będą w dwa razy dziennie, w godzinach porannych i popołudniowo-wieczornych, odpowiadając na zapotrzebowanie klientów biznesowych, dla których wylot z Modlina, oddalonego znacznie od centrum Warszawy wydłużał znacznie całkowity czas podróży, obniżając zarazem atrakcyjność połączenia. Lot dostępny z lotniska oddalonego o zaledwie 15 minut drogi z centrum, trwający około 55 minut i w cenie już od 12 złotych jest niewątpliwie atrakcyjną alternatywą dla wielogodzinnej podróży samochodem, czy też kosztownej podróży Pendolino.

Na wiosnę przyszłego roku, Ryanair zapowiedział rozszerzenie swojej oferty lotów z Warszawy-Chopin o połączenie do Szczecina.

Coraz częściej też mówi się o przeniesieniu również niektórych, popularnych, połączeń międzynarodowych Ryanair z przeciążonego Modlina na Okęcie.

Lotnisko Chopina – jaka przyszłość?
W chwili obecnej lotnisko na Okęciu obsługuje około 12 milionów pasażerów rocznie. Przewiduje się jednak, iż liczba ta wzrosnąć może do nawet 20-25 milionów. Na tyle pozwoli zakończona niedawno rozbudowa lotniska, podczas której powiększono terminal oraz stworzono nowe drogi kołowania i płyty postojowe.

Pozostaje oczywiście pytanie o przyszłość portu lotniczego, którego położenie praktycznie w centrum miasta uniemożliwia dalszy rozwój infrastruktur. Najbliższe lata pokażą zdecydowanie, na ile zasadny jest plan stworzenia Centralnego Portu Lotniczego dla aglomeracji warszawskiej oraz czy jego powstanie przesądzi o zlikwidowaniu najbardziej rozpoznawalnego polskiego portu lotniczego. Lotnisko Chopina – rekordowe wyniki we wrześniu
Artykuły: Lotnisko Chopina – rekordowe wyniki we wrześniu
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, October 18 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz