Lotnisko Gdańsk – nowe trasy Wizzair, Czech Airlines i Finnair w Gdańsku

Wynajem samochodów Gdańsk, Lotnisko – porównaj oferty online

Gdański port lotniczy, trzecie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i najważniejsze w Polsce północnej, stale rozszerza swoja ofertę. Letni rozkład lotów na Lotnisku Gdańsk wzbogaci się o 7 nowy połączeń: 6 europejskich i jedno krajowe.

Wizzair – nowe trasy z Gdańska latem 2015
Największy przewoźnik na gdańskim lotnisku, linie Wizzair, ogłosiły wprowadzenie czterech nowych połaczeń latem tego roku. Zbazowanie w Gdańsku dodatkowej, szóstej już jednostki, pozwoliło na wzbogacenie siatki połączeń Wizzair z Gdańska o trasy do: Aberdeen, Billund, Bruksela-Charleroi i  Reykjavik-Keflavik. Połączenia te, dostępne od 19 czerwca 2015 r wykonywane będą dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

Tym samym, liczba tras oferowanych przez węgierskiego przewoźnika z Lotniska Gdańsk całorocznie urosła do 30 (Wizzair obsługuje też połączenie sezonowe do Rzymu-Fiumicino).

Czech Airlines – loty z Gdańska
Dynamiczny rozwój gdańskiego portu lotniczego przyciąga nowych przewoźników: od 25 maja poczynając, Czech Airlines CSA zainauguruje tu połączenia do Pragi oraz Poznania. Obydwie trasy obsługiwane będą cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Loty z Gdańska do Helsinek – nowe trasy Finnair
Finlandzki Finnair jest kolejną linią lotniczą, która dostrzegła potencjał Lotniska im. Lecha Wałęsy. 11 maja przewoźnik zainauguruje połączenie Gdańsk-Helsinki, dostępne codziennie, w godzinach porannych.

Podróżujesz do Helsinek? Porównaj oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Helsinki-Vantaa w Finlandii

Oprócz wyżej wymienionych przewoźników, na gdańskim lotnisku goszczą również następujące linie lotnicze: Air Berlin, LOT, Lufthansa (Regional i City Line), Norwegian Air Shuttle, Ryanair i Scandinavian Airlines.  Połączenia krajowe z i do Gdańska realizowane są przez Czech Airlines, LOT i Ryanair. Do najpopularniejszych kierunków zaliczają się połączenia do Warszawy, Londynu (Luton i Stansted), Oslo, Monachium i Frankfurtu.

W 2014 roku Lotnisko Gdansk zarejestrowało rekordową liczbę - ponad 3,2 miliona pasażerów.Lotnisko Gdańsk – nowe trasy Wizzair, Czech Airlines i Finnair w Gdańsku
Artykuły: Lotnisko Gdańsk – nowe trasy Wizzair, Czech Airlines i Finnair w Gdańsku
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, August 23 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz