Rozwój Lotniska Gdańsk - więcej pasażerów i tras do końca roku

Dobra passa Lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku trwa.

Trzeci największy polski por lotniczy stale zwiększa liczbę obsługiwanych pasażerów. W ciągu pierwszych 6 miesięcy bieżącego roku obsłużył o ponad 10% więcej osób, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Wizzair na Lotnisku Gdansk
Linią oferującą najwięcej kierunków na Lotnisku Gdańsk jest obecnie Wizzair.

Do wzrostu ruchu pasażerskiego na gdańskim lotnisku w znacznej mierze przyczyniły się loty czarterowe, których z Rębiechowa dostępnych jest coraz więcej. Oferowane są one głównie w sezonie letnim i dostępne do popularnych ośrodków turystycznych Hiszpanii, Grecji, Turcji oraz Bałkanów.

Wynajem samochodów na Lotnisku Gdańsk – znajdź najlepsze ceny przez internet

Poza przewoźnikami czarterowymi, największą siłą napędową lotniska są obecnie linie low-cost i to one właśnie wprowadzają najwięcej nowych połączeń. W zimowym rozkładzie lotów na Lotnisku Gdansk pojawi się trasa do Helsinek linii Norwegian, dostępne od 29 października. Ryanair od 2 listopada poczynając zacznie latać z Gdańska do Kijowa, Wizzair zaś, uda się również w kierunku wschodnim, do Charkowa (pierwszy lot na tej trasie odbędzie się 28 października).

Na Lotnisku Gdańsk dostępnych jest obecnie ponad 60 połączeń międzynarodowych. Do najpopularniejszych należą trasy do Londynu, Oslo i Sztokholmu.

W ubiegłym roku Port lotniczy im. Lecha Wałęsy obsłużył 4.6 mln pasażerów. Biorąc pod uwagę wyniki uzyskane do tej pory, zakładany na koniec bieżącego roku wynik 5 milionów pasażerów wydaje się jak najbardziej do osiągnięcia.

Z Gdańska do Chin?
Niewykluczone jest, iż wkrótce z Lotniska Gdańsk udać się można będzie bezpośrednio do Chin.  Władze Gdańska gościły niedawno delegację z chińskiego miasta Qingdao.

Ta licząca sobie ponad 5 milionów mieszkańców metropolia położona nad Morzem Żółtym jest ważnym portem, a także prężnym ośrodkiem przemysłowym i biznesowym. Tutaj mieści się drogi największy browar chiński, Tsingtao, oraz.. duże lotnisko międzynarodowe.

Przedstawiciele Gdańska i Qingdao podpisali umowę o współpracy gospodarczej, której istotną częścią będzie turystyka. Gdańsk ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o turystykę kulturową i wypoczynkową, Qingdao zaś przyciągnąć może biznesmenów. Chińskie miasto oferuje obecnie połączenia do trzech miast europejskich: Londynu (Heathrow), Frankfurtu i Moskwy. Uruchomienie trasy bezpośredniej z Gdańska do Qingdao znacznie podniosłoby więc prestiż lotniska w Rębiechowie.Rozwój Lotniska Gdańsk - więcej pasażerów i tras do końca roku
Artykuły: Rozwój Lotniska Gdańsk - więcej pasażerów i tras do końca roku
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, August 23 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz