Lotnisko w Gliwicach? Podjęta decyzja o rozbudowie portu Gliwice-Trynek

Śląsk ma szansę wzbogacić się w najbliższym czasie o nowe lotnisko. Coraz bliższe realizacji stają się plany rozbudowy niewielkiego portu lotniczego w Trynku, wykorzystywanego od 1955 roku przez Aeroklub Gliwice.

Lotnisko Gliwice
Tak obecnie wygląda Lotnisko Gliwice-Trynek.

Na nieposiadającym twardej nawierzchni Lotnisku Trynek działają sekcje samolotowa, szybowcowa, spadochronowa i modelarska.

Istniejące już od dawna plany modernizacji Trynku obejmują budowę 900-metrowej utwardzonej drogi startowej, drogi kołowania, płyty postojowej stacji paliw oraz parkingu. Zmodernizowane mają również zostać drogi dojazdowe na lotnisko. Usprawnienia te pozwolą lotnisku na uzyskanie statusu lotniska publicznego a dzięki temu obsługę lotów biznesowych i małego ruch cargo.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju wybrała właśnie wykonawcę prac modernizacyjnych. Jest nim Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach. Inwestycja finansowana z budżetu miasta zakończona ma zostać do końca 2019 roku.

Zdaniem agenci lotnisko przyciągnąć mogłoby przedsiębiorców zachodniej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z racji na bliskość węzła autostrad A1, A4 i Drogowej Trasy Średnicowej z Lotniska w Trynku łatwo mogliby się oni dostać nie tylko do Gliwic, ale również do wielu innych miejscowości Górnego Śląska.

Port lotniczy w Trynku (kod IATA – QLC) oddalony jest o około 3 km od centrum Gliwic. Od Lotniska Katowice dzieli go około 50 km.

Wynajem samochodów na Lotnisku Katowice-Pyrzowice – rezerwuj onlineLotnisko w Gliwicach? Podjęta decyzja o rozbudowie portu Gliwice-Trynek
Artykuły: Lotnisko w Gliwicach? Podjęta decyzja o rozbudowie portu Gliwice-Trynek
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, September 19 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz