Połączenia na Ukrainę – rośnie oferta na Lotnisku Katowice

Nie spada popularność kierunków wschodnich, których coraz więcej pojawia się w ofercie linii lotniczych. Lotnisko Katowice rozszerzyło właśnie siatkę połączeń o trasę do Chersonia, na południu Ukrainy.

Cherson

Panorama usytuowanego na brzegu Dniepru Chersonia.

Obsługiwana przez przewoźnika low-cost Ryanair połączenie do Chersonia staje się piątą trasą dostępną z Katowic na Ukrainę. Skorzystać z niej można dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Słynący z przemysłu stoczniowego Chersoń, jest ważnym ośrodkiem Floty Czarnomorskiej, a w związku z tym, głównie destynacją biznesową.

Założone na mocy dekretu carycy Katarzyny II, w XVIII w miasto pochwalić się może także interesującą architekturą historyczną, głównie o charakterze sakralnym.

Takich widoków oczekiwać można w Chersoniu:

Oprócz Chersonia, trasy z Katowic na Ukrainę dostępne aż także na następujących kierunkach:

  • Ryanair: Kijów-Boryspol, Odessa
  • Wizzair: Kijów-Żuliany, Lwów, Charków, Odessa

Połączenia z Ukrainą odrywają coraz większe znaczenie dla rosnącej liczby pasażerów na katowickim lotnisku. O ile w latach tuż po wprowadzeniu pierwszych połączeń do Kijowa (linii Wizzair) w 2009 roku obsługiwało ono do 40 tyś. pasażerów, po rozszerzeniu oferty o trasy do Lwowa i Charkowa w 2018 liczba podróżnych podwoiła się, osiągając rekordowy poziom 155 tysięcy w roku ubiegłym, kiedy, wraz z dodaniem lotów do Odessy.

Według Artura Tomasika, prezesa Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego portem, w bieżącym roku z połączeń na Ukrainę na Lotnisku Katowice skorzystać może nawet 300 tysięcy podróżnych.

Lotnisko Katowice znajduje się w czołówce polskich lotnisk regionalnych, i, podobnie jak większość dużych portów lotniczych w kraju, zanotowało znaczący wzrost liczby podróżnych w ubiegłym roku, kiedy to skorzystało z niego 4,84 miliona pasażerów. Według prognoz na rok bieżący, ma ono szansę, jako pierwszy z regionalnych portów lotniczych w kraju, osiągnąć rekordową liczbę 5 milionów pasażerów.

Niezmiennie, od lat już, pozostaje liderem segmentu czarter. Dużą rolę odgrywa na nim także lotnictwo cargo.

Czytaj także:

Wynajem samochodów Chersoń, Lotnisko – porównaj ofertyPołączenia na Ukrainę – rośnie oferta na Lotnisku Katowice
Artykuły: Połączenia na Ukrainę – rośnie oferta na Lotnisku Katowice
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, January 17 2020

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz