Lotnisko Katowice - rozkład lotów na sezon lato 2017 wzbogaca się o 7 nowych kierunków

26 marca wszedł w życie letni rozkład połączeń lotniczych. Dla Lotniska Katowice, czwartego pod względem liczny obsługiwanych pasażerów portu lotniczego kraju, oznacza on uruchomienie siedmiu nowych, interesujących kierunków.

Większość z nich dotyczy południa Europy, które coraz częściej obieranego przez polskich turystów na cel wypoczynku. Większość również została oferowana jest przez niskokosztowe linie Wizzair, będące największym przewoźnikiem w Pyrzowicach.

Wśród nowości na sezon lato 2017 w Katowicach Wizzair znajdują się loty do Lizbony, Splitu, Katanii, głównego lotniska Sycylii oraz na Maltę.

Lizbona
Stolica Portugalii cieszy się olbrzymią popularnoscią jako cołoroczny cel turystyczny. Teraz, dzięki połączeniu Wizzar łatwiej dostepna stała się dla turystów ze Śląska.

Loty na wszystkich czterech trasach wykonywane są 2 razy w tygodniu. W środy i niedziele polecieć można z Katowic do Lizbony i Splitu, we wtorki i soboty na Sycylię oraz w poniedziałki i piątki na Maltę.

Nieco 'chłodniejszym' nowym kierunkiem Wizzair z Katowic jest islandzkie Lotnisko Rejkiawik Keflavik, na które z Katowic przewoźnik lata w poniedziałki i piątki.

Irlandzki gigant low-cost Ryanair, który w Pyrzowicach ciągle nie stanowi nadal znaczącej konkurencji dla Wizzair, dodał do swojej siatki lotów na tym lotnisku połączenie do Hamburga. Oferowane będzie ono w poniedziałki, środy i piątki.

Ostatnią nowością jest trasa Katowice-Amsterdam, proponowana przez holenderskie linie Transavia. Ruszy ono 9 maja i dostępne będzie we wtorki, czwartki i niedziele. Jest to debiut holenderskiego low-cost-u w Katowicach.

Rozkład lotów na Lotnisku Pyrzowice został tym samym najbardziej rozbudowanym w historii portu. Składają się na niego 103 połączenia na ponad 90 lotnisk w Europie, Afryce, Ameryce Północnej i Azji.

Charakterystyką katowickiego lotniska jest to, iż znaczna część oferowanych na nim kierunków to dostępne sezonowo czartery do popularnych regionów turystycznych w Hiszpanii, Grecji, Egipcie, Chorwacji, Turcji i Albanii.

Jeśli chodzi o połączenia krajowe, jedyną dostępna obecnie trasa łączy Pyrzowice z Lotniskiem Chopina i oferowana jest przez PLL LOT.

W 2016 roku Lotnisko Katowice Pyrzowice obsłużyło  rekordową w swojej historii liczbę 3.2 mln pasażerów.

Wypożyczalnia samochodów Katowice, Lotnisko – porównaj oferty i rezerwuj onlineLotnisko Katowice - rozkład lotów na sezon lato 2017 wzbogaca się o 7 nowych kierunków
Artykuły: Lotnisko Katowice - rozkład lotów na sezon lato 2017 wzbogaca się o 7 nowych kierunków
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, March 28 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz