Lotnisko Kraków – świetne wyniki w kwietniu, nowe trasy jesienią

Drugi pod względem liczby obsługiwanych pasażerów port lotniczy kraju, Lotnisko im. Jana Pawła II w Krakowie – KRK radzi sobie doskonale.

W samym tylko kwietniu skorzystało z niego ponad 580 tyś. Podróżnych. Liczba ta reprezentuje 19-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Lotnisko Krakow terminal
Oddany do użytku w 2016 roku nowy terminal Lotniska Kraków.

W skali rocznej wzrost sięgnął 20%; od początku roku Lotnisko Balice obsłużyło 1 985 791 pasażerów.

Do osiągnięcia tak dobrych wyników przyczyniło się wprowadzenie, wiosną tego roku, nowych połączeń, w tym do Dubaju (Flydubai) i Budapesztu (LOT), a od 22 maja, również do Odessy. Kierunki wschodnie cieszą się coraz większą popularnością na polskich lotniskach. Połączenie z Balic do Odessy obsługiwać będzie ukraiński przewoźnik regionalny Yanair.

Trasy na Ukrainę znajdą się również pośród nowości w jesiennym rozkładzie lotów z Lotniska Kraków. W październiku Ryanair uruchomi połączenia do Kijowa-Boryspil oraz do Lwowa.

Inne nowe trasy z Krakowa zapowiedziane na jesień to:

  • Ryanair – Amman-Queen Alia
  • Transavia – Eindhoven
  • Jet2.com – Leeds/Bradford

Na początku maja Lotnisko Kraków obsługuje łącznie 24 linie lotnicze. Najwięcej pasażerów na Balicach przewozi irlandzki Ryanair, oferujący połączenia na ponad 50 trasach, w tym do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Skandynawii oraz na trasach nieco dłuższego zasięgu, do Izraela (Tel Awiw Ben Gurion i Eilat-Ovda).

Lotnisko Kraków jest również jednym z zaledwie dwóch portów lotniczych w Polsce, na którym skorzystać można z połączeń innego, niezmiernie popularnego przewoźnika low-cost, Easyjet. Z Krakowa lata on do Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Irlandii Północnej.

Dowiedź się, jakie inwestycje zaplanowano na Lotnisku Kraków  na najbliższe lata:

Miniony kwiecień okazał się również ważnym miesiącem dla krakowskiego lotniska z racji przystąpienia przez nie do Deklaracji Just Culture. Jej sygnatariusze zobowiązują się do wdrażania kultury sprawiedliwego traktowania oraz podejmowania działań służących usprawnieniu bezpieczeństwa transportu lotniczego. Promuje ona wśród personelu lotniskowego zachowania przyczyniające się do podnoszących bezpieczeństwo i usprawniające funkcjonowanie systemu lotniczego. Oprócz lotniska, sygnatariuszami deklaracji są różne instytucje administracji publicznej oraz podmioty związane z transportem lotniczym.

Wynajem samochodów Kraków, Lotnisko - porównaj oferty i rezerwuj z Cartrawler PolskaLotnisko Kraków – świetne wyniki w kwietniu, nowe trasy jesienią
Artykuły: Lotnisko Kraków – świetne wyniki w kwietniu, nowe trasy jesienią
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, May 07 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz