Lotnisko Łódź – mniej kierunków wakacyjnych, więcej pasażerów

Wynajem samochodów Łódź, Lotnisko - porównaj oferty i rezerwuj online

Podsumowanie działalności Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi w roku 2015 wykazało, iż pomimo kiepskiej prasy i zawieszenia znacznej ilości połączeń typowo wakacyjnych, lotnisko w Lublinku jest mimo wszystko "na plusie".

W ubiegłym roku z usług regularnych linii lotniczych na łódzkim lotnisku skorzystało ponad 256 tyś. pasażerów, co oznacza niemal 20% wzrost w stosunku do wyników osiągniętych w 2014 roku (dokładnie +19.96 %).

Sytuacja wygląda jednak zdecydowanie odmiennie, jeśli chodzi o połączenia czarterowe. W 2015 roku liczba podróżnych korzystających z lotów czarterowych w Lublinku zmniejszyła się o 23.57 % w porównaniu do roku 2014 i zamknęła się na poziomie 28 760 osób.

Biorąc pod uwagę siatkę lotów przewidziana na 2016 rok, można spodziewać się, iż pasażerów czarterowych na łódzkim lotnisku nie przybędzie;  w pierwszej połowie stycznia bieżącego roku zapowiedzianych było jedynie siedem tras do destynacji typowo turystycznych. Oferta lotów do Antalya, Burgas, Korfu, Chania, Enfidha, Zakynthos, Heraklion i Kos z lotniska w Łodzi prezentuje się dosyć skromnie w porównaniu do wachlarza kierunków czarterowych dostępnych z innych polskich miast. Lotniska w Warszawie i Katowicach są, jak się okazuje, najpopularniejszą alternatywą dla łodzian zmierzających na zagraniczne wakacje.

Do lepszych, mimo wszystko,  wyników lotniska przyczyniło się niewątpliwie zwiększenie liczby wykonywanych operacji; w 2015 na Lotnisku Lodz miało miejsce 3 107 operacji (przylotów i odlotów), co oznacza wzrost o ponad tysiąc w stosunku do roku 2014.

Największym przewoźnikiem na łódzkim lotnisku jest obecnie nisko-kosztowy Ryanair oferujący połączenia do Dublina, East Midlands, Londynu Stansted oraz Oslo Rygge (połączenie sezonowe, letnie). W Lublinku goszczą również linie Adria Airways, oferując dwie trasy, do Amsterdamu i Monachium. Loty Czech Airlines, do Edynburga i Pragi z Łodzi zostały czasowo zawieszone (od 9 do 23 lutego 2016).

Tendencja wzrostowa dotyczy również operacji cargo. W 2015 roku łódzkie lotnisko odprawiło ponad 6.4 ton towarów, o 16.42% więcej niż w roku 2014. Lotnisko Łódź – mniej kierunków wakacyjnych, więcej pasażerów
Artykuły: Lotnisko Łódź – mniej kierunków wakacyjnych, więcej pasażerów
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, November 21 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz