Lotnisko Modlin ustanawia nowy rekord w liczbie przewiezionych pasażerów

Pomimo niejasnej przyszłości w świetle rządowych planów stworzenia nowego, centralnego portu lotniczego dla stolicy, nie zwalnia tempo rozwoju Lotniska Modlin.

Wynajem samochodów Lotnisko Modlin – porównaj ceny i zarezerwuj przez internet

Jeszcze przed końcem roku – bo 12 grudnia - udało mu się pobić własny rekord, po raz pierwszy przekraczając liczbę 3 milionów obsłużonych pasażerów w skali jednego roku.

Terminal Lotniska Modlin
Coraz więcej pasażerów w Modlinie.

Władze portu wyraziły zadowolenie z zainteresowania okazywanego portowi ze strony pasażerów, a także podmiotów gospodarczych, które coraz chętniej rozwijać chcą swoją działalność na oddalonym o xxx km od centrum Warszawy lotnisku.

Port lotniczy poddawany jest nieustannym ulepszeniom, zarówno jeśli chodzi o infrastrukturę w części ogólnodostępnej portu, jak i w strefie po odprawie celno-paszportowej.

W najbliższej przyszłości na lotnisku zainstalowane zostaną, między innymi, bramki biometryczne. Będące częścią coraz popularniejszego na światowych lotniskach systemu automatycznej odprawy pasażerskiej bramki usprawnią one jej proces weryfikując tożsamości pasażera automatycznie, na podstawie danych biometrycznych – zeskanowanych linii papilarnych oraz zdjęcia twarzy, zestawionych z danymi z paszportu. Urządzenia te poprawią przepustowość lotniska przyspieszając proces odprawy oraz pozwalając na oddelegowanie funkcjonariuszy straży granicznej do innych zadań.

Bramek takich Lotnisko Modlin posiadać będzie początkowo 5.

W rozwój lotniska zainwestować chce znacząco Ryanair, jedyna jak na razie linia lotnicza w Modlinie. Low-cost zadeklarował kwotę 10 milionów euro na lotniskowe inwestycje, w tym rozbudowę terminala oraz zwiększenie ilości gate’ów.

Istniejące od 2012 roku Lotnisko Modlin oferuje połączenia na ponad 50 kierunkach europejskich, jak również jednej trasie dalekiego zasięgu, do Eilatu, w Izraelu. W przyszłym roku siatka połączenie Ryanair w Modlinie wzbogaci się o trasy do Marsylii i Glasgow.

Do 2023 roku irlandzki przewoźnik planuje obsłużenie 6 milionów pasażerów w Modlinie.Lotnisko Modlin ustanawia nowy rekord w liczbie przewiezionych pasażerów
Artykuły: Lotnisko Modlin ustanawia nowy rekord w liczbie przewiezionych pasażerów
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, December 27 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz