Tani wynajem aut

Naszym celem jest pomóc Ci znaleźć najlepsze oferty wynajmu samochodów przez internet. Rezerwacja online pozwala często uzyskać niskie ceny, o wiele bardziej konkurencyjne niż bezpośrednio w wypożyczalni.

Inne wyszukiwarki

Przeglądaj artykuły

Oferty podróży

Lotnisko Warszawa Chopin - nowe trasy w 2016

Rok 2015 Lotnisko im. Fryderyka Chopina zamknęło z rekordowym wynikiem ponad 11 milionów obsłużonych pasażerów. Na tak wysoki wynik, odnotowany po raz pierwszy w historii warszawskiego portu lotniczego wpłynęły niewątpliwie oddanie do użytku zmodernizowanego i rozbudowanego Terminala A oraz wzrost liczby przewoźników, a co z tym idzie również liczby oferowanych połączeń.

Rosnącej liczbie pasażerów korzystających z głównego portu lotniczego kraju towarzyszyły też rekordowe wyniki finansowe; brak jest jeszcze ostatecznych wyliczeń jednak zysk lotniska w roku 2015 przewidziany został na 180 mln złotych netto.

Według prognoz, tendencja wzrostowa Lotniska Warszawa-Chopin utrzymać ma się w 2016 roku, w którym lotnisko planuje obsłużyć 12 milionów pasażerów. W realizacji tego celu pomogą niewątpliwie nowe trasy na Okęciu. Na rok 2016 zapowiedzianych jest ich aż 25.

Nowe połączenia LOT z Lotniska Chopina
Najwięcej, bo aż 18, z nowo powstałych tras wprowadzonych zostanie przez największego przewoźnika na Okęciu, Polskie Linie Lotnicze LOT. Część z nich uruchomiona została już 1 stycznia. Były to następujące połączenia: Dusseldorf (11 lotów tygodniowo), Erywań (3 loty tygodniowo), Zurych (10 lotów tygodniowo).

2 stycznia siatka lotów przewoźnika narodowego wzbogaciła się o trasy do Barcelony (4 loty tygodniowo), Zagrzebia (4 loty tygodniowo), Kluż-Napoki (4 loty tygodniowo) Belgradu (3 loty tygodniowo) oraz Kiszyniowa (3 loty tygodniowo).

15 stycznia ruszyły realizowane Dreamlinerami połączenia długodystansowe do Tokio (3 loty tygodniowo). Od 21 stycznia zaś liniami LOT latać można z Warszawy do Wenecji (2 razy w tygodniu).

Kolejne zapowiedziane nowe połączenia wprowadzone zostaną według następującego grafika:

  • 1 marca – Charków (5 x tygodniowo), Luksemburg (6 x tygodniowo)
  • 1 marca – Ateny (3 x tygodniowo), Lublana (4 x tygodniowo)
  • 28 marca – Połąga (6 x tygodniowo), Koszyce (6 x tygodniowo)
  • 30 marca – Bejrut (2 x tygodniowo), Nicea (4 x tygodniowo)
  • 30 kwietnia – Split (3 x tygodniowo), Zadar (1 x tygodniowo)

Wizzair – nowe trasy z Okęcia w 2016
Rozbudowa bazy węgierskiego przewoźnika low-cost Wizzair, drugiego co do wielkości użytkownika warszawskiego portu lotniczego pozwoli na uruchomienie 4 nowych tras w 2016 roku. Od 13 maja z Okęcia polecieć można będzie do Aberdeen, Bari, Bristolu i Reykjaviku z częstotliwością 2 razy w tygodniu.

Więcej lotów na popularnych trasach
Powyżej wymienione zostały jedynie potwierdzone nowe połączenia. Nieoficjalnie mówi się już o kilku kolejnych trasach, których realizacja ma szansę rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku. Oficjalnie zapowiedziano też zwiększenie częstotliwości co najmniej 11 najpopularniejszych już istniejących połączeń.

LOT ogłosił zwiększenie liczby lotów tygodniowych na trasie do Szczecina, z 12 do 19, z 12 do 14 do Kijowa oraz z 5 do 7 do Tel Awiwu.

Wizzair zapowiedział z kolei większą częstotliwość lotów do Luton (7 tygodniowo), Sztokholmu (7 tygodniowo), Budapesztu (7 tygodniowo), Oslo Torp (7 tygodniowo), Doncaster (4 tygodniowo), Kutaisi (3 tygodniowo), Birmingham (3 tygodniowo) i Katanii (2 tygodniowo).


Lotnisko Warszawa Chopin - nowe trasy w 2016
Artykuły: Lotnisko Warszawa Chopin - nowe trasy w 2016
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, January 21 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz