Lotnisko Wrocław – najpopularniejsze trasy latem

Dobra passa Lotniska Wrocław trwa. Wpływa na to niewątpliwie duże zainteresowanie typowo wakacyjnymi kierunkami w miesiącach letnich. Statystyki za miesiąc lipiec pokazały, iż do najpopularniejszych destynacji dostępnych z Wrocławia zaliczały się południowa Hiszpania (Malaga, Alicante i Barcelona), Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa), Grecja (Kreta i Chania) oraz Włochy (Rzym). Wypełnienie samolotów na tych trasach przekroczyło 95%.

W samym lipcu lotnisko obsłużyło niemal 258 tys. pasażerów, o 0.7% więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku.

Poza kierunkami południowymi, dużym zainteresowaniem cieszyły się połączenia do Wielkiej Brytanii. Z Wrocławia polecieć można między innymi do Birmingham, Bristolu, East Midlands, Doncaster/Sheffield,  Londynu (Stansted i Luton), Glasgow i Liverpoolu. Na trzech ostatnich trasach obłożenie lotów sięgało 100%.

Na tak dobre wskaźniki Lotniska Wrocław wpływa niewątpliwie stale rosnąca oferta przewoźników low-cost w Starachowicach. Oprócz węgierskiego Wizzaira, niezwykle mocną pozycję zajmuje tu irlandzki gigant low-cost, Ryanair, oferujący połączenia na ponad 25 trasach, krajowych i europejskich.

Lotnisko im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu (WRO) (Wroclaw Airport) jest 6 polskim portem lotniczym pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Bliskość południowej granicy sprawia, iż oprócz mieszkańców Dolnego Śląska, chętnie korzystają z niego również Czesi (odległość z lotniska do Pragi wynosi ok 300 km).

Inwestycje w Starachowicach
Do rozwoju lotniska przyczyniają się również inwestycje oraz inicjatywy podjęte w ostatnich latach, czy też zapowiedziane na najbliższą przyszłość.

Na początku 2016 roku zakończyła się modernizacja drogi startowej wraz z oświetleniem i systemem naprowadzania, dzięki czemu możliwe stało się korzystanie z lotniska w trudnych warunkach pogodowych. Prace na pasie startowym odbywały się w godzinach nocnym, aby zminimalizować negatywny wpływ na funkcjonowanie portu lotniczego. Wyposażenie lotniska w nowoczesny system nawigacji ILS II kategorii podniosło go do rangi najbezpieczniejszych lotnisk w Polsce.

W planach jest też zbazowanie na wrocławskim lotnisku trzeciego samolotu Ryanair oraz zakończenie budowy bazy technicznej przewoźnika.

Warto przy okazji wspomnieć iż irlandzki low-cost wybrał sobie Wrocław na miejsce usytuowania nowoczesnego centrum IT. Laboratorium Podróży Travel Labs, bo taka nazwę ono otrzymało, stworzyły 120 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin informatyki. Lotnisko Wrocław – najpopularniejsze trasy latem
Artykuły: Lotnisko Wrocław – najpopularniejsze trasy latem
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, August 06 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz