Loty z Australii do Wielkiej Brytanii – australijskie połączenia do Londynu-Heathrow

Londyn jest obecnie jedyną europejską stolicą obsługującą połączenia bezpośrednie z Australii.

Wynajem samochodów Londyn-Heathrow – porównaj oferty i rezerwuj online

Loty pomiędzy Australią a Starym Kontynentem niemal zawsze wymagają przesiadki, najczęściej w Azji lub na Bliskim Wschodzie. Nawet połączenia określane, jako ‘bezpośrednie’ wiążą się zazwyczaj z przystankiem na uzupełnienie paliwa.

Samoloty latające na „trasie kangura”, bo tak właśnie połączenie Australia-Europa jest często określane na miejsce międzylądowania obierają zazwyczaj Singapur, Dubaj lub Hong-Kong.

Tym, co w rozumieniu linii lotniczych czyni te połączenia bezpośrednimi, jest fakt, iż pasażerowie nie muszą zmieniac samolotu, odbierać bagażu, ani przechodzić przez kontrolę paszportową zanim nie dotrą na lotnisko docelowe.

Qantas
Australiski przewoźnik narodowy, Qantas, jest częstym gościem na Lotnisku Heathrow.

Loty pomiędzy Australią a Wielką Brytanią zajmują od 17 do 27 godzin, w zależności od trasy. 27 godziny to i tak imponujący wynik w porównaniu do 4 dni jakich wymagało pokonanie ponad 16 000 kilometrowej w latach 40-tych ubiegłego wieku, kiedy to „trasa kangura” znalazła się po raz pierwszy w ofercie linii lotniczych.

Postęp w dziedzinie lotnictwa i stałe wydłużanie zasięgu samolotów sprawiły iż czas podróży pomiędzy obydwoma kontynentami uległ znacznemu skróceniu.

Spośród lotnisk obsługujących stolicę Wielkiej Brytanii, jedynie największe, czyli Heathrow, posiada warunki do obsługi dużych jednostek stosowanych na trasach dalekiego zasięgu.

Loty bezpośrednie Australia-Londyn
W sezonie wiosna 2018, loty bezpośrednie pomiędzy Australią a Wielką Brytanią oferowane są przez jedynie dwie linie lotnicze: British Airways i Qantas.

Australijski przewoźnik narodowy dysponuje połączeniami do Londynu z Sydney, Melbourne i Perth.

Dużo słyszało się ostatnio zwłaszcza o tej ostatniej trasie. Dzięki wykorzystaniu na niej Boeinga 787, czyli Dreamlinera, stała się ona pierwszym połączeniem Australia-Europa niewymagającym międzylądowania. Wyeliminowanie konieczności uzupełniania paliwa pozwoli skrócić czas całkowity czas lotu do około 17 godzin.

Przewiduje się, iż loty non-stop z Sydney do Londynu powinny być możliwe w 2022 roku, kiedy to wprowadzona do użytku zostanie nowa wersja Airbusa A350 ultra-dalekiego zasięgu, pozwalająca na połączenie wschodniego wybrzeża Australii z Europą w około 20 godzin.

Powstałe w 1920 roku linie lotnicze Qantas należą do jednych z najstarszych na świecie. Ich nazwa jest skrótem od „Queensland and Northern Territory Aerial Services”. Przewoźnik dysponuje flotą 124 jednostek, w większości Boeingów 737-800. Dreamlinerów we flocie jest cztery; na kolejne cztery linia złożyła zamówienie.

Loty bezpośrednie (z międzylądowaniem) pomiędzy Australią i Europą dostępne są również u przewoźnika British Airways. Lot na trasie Sydney – Londyn Heathrow trwa 22h50m, międzylądowanie odbywa się w Singapurze.Loty z Australii do Wielkiej Brytanii – australijskie połączenia do Londynu-Heathrow
Artykuły: Loty z Australii do Wielkiej Brytanii – australijskie połączenia do Londynu-Heathrow
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, March 26 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz