Loty do Seulu już wystartowały

17 października miał miejsce pierwszy rejs na nowej trasie PLL LOT do Seulu. Lot z Lotniska Chopina do Międzynarodowego Portu Lotniczego Seul-Incheon obsługującego stolicę Korei Południowej realizowane są najnowocześniejszą jednostka we flocie LOT, Boeingiem 787, czyli Dreamlinerem i odbywają się trzy razy w tygodniu, według następującego grafika:

WAW – ICN
poniedziałek, środa i sobota: wylot 15:35, przylot 09:15

ICN – WAW
wtorek, czwartek, niedziela: wylot 11:20, przylot 14:20.

Dreamliner do Seulu
Do Seulu z Warszawy pasażerów LOTu zabiera komfortowy Dreamliner

Lot do Seulu trwa 9 godzin i 40 minut. W drodze powrotnej, ze względu na nieco wydłużoną trasę, zajmuje on 11 godzin.

Seul jest trzecią azjatycka destynacją LOT, po Pekinie (PEK) i Tokio-Narita (NRT).

Koreańskie inwestycje w Polsce
Obecne nowa trasa LOTu cieszy się głównie zainteresowaniem przedsiębiorców. Przewoźnik zakłada jednak, iż w przyszłości posłuży ona również turystyce rekreacyjnej.

Korea jest drugim największym, po Japonii, azjatyckim inwestorem w Polsce. Koreańskie firmy - a może ich być w Polsce nawet do około 180 - zainwestowały do tej pory w naszym kraju 1.4 mld dolarów. Do największych koreańskich marek powiązanych z polskim rynkiem zaliczają się: Samsung, LG, SK Chemicals / SK Eurochem oraz Mando.

W relacjach handlowych polsko-koreańskich zwraca uwagę duża dysproporcja pomiędzy importem i exportem. Podczas gdy w ubiegłym roku import z Korei Południowej do kraju wyniósł 2.2 mld euro, polski export do tego azjatyckiego kraju miał wartość jedynie 185 mln euro.

Najlepsze wyniki jeśli chodzi o export do Korei, Polska osiąga w dziedzinie żywności. Zwłaszcza polski drób na azjatyckich rynkach postrzegany jest jako produkt wysokiej jakości. Coraz lepsze wyniki osiągane są również w imporcie produktów metalurgicznych i ceramicznych.

Wiele nadziei jeśli chodzi o dynamizację stosunków handlowych pomiędzy Polską i Koreą Południową wzbudził Brexit. Zakłada się, iż osłabi on relacje handlowe pomiędzy Wielką Brytanią a Azją, przez co część z nich przejąć będą mogły państwa unijne.Loty do Seulu już wystartowały
Artykuły: Loty do Seulu już wystartowały
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, October 21 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz