Loty Gdańsk – Amsterdam już w maju 2017

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku ogłosił wprowadzenie do swojej siatki lotów w 2017 roku nowego połączenia. Od 15 maja przyszłego roku z Gdańska udać się będzie można bezpośrednio do Amsterdamu (Lotnisko Schiphol).

Połączenie to obsługiwane będzie przez holenderskiego przewoźnika narodowego, linie KLM.

Embrarer 190
Embraer 190 – tego typu samolot zabierze podróżnych z Gdańska do Amsterdamu

Według prezesa zarządu portu lotniczego, Tomasza Kloskowskiego, zainteresowanie dużego przewoźnika międzynarodowego gdańskim lotniskiem jest powodem o sumy i potwierdzeniem potencjału zarówno samego lotniska, jak i całego regionu.

Lotnisko w Gdańsku przeżywa obecnie okres intensywnego rozwoju, ten jednak wiąże się głównie z działalnością linii lotniczych low-cost, w tym Ryanair i Wizzair, które prześcigają się w staraniach o pozyskanie klientów. Prym wiedzie tu zwłaszcza węgierski Wizzair, który na lotnisku w Gdańsku oferuje obecnie (koniec 2016 roku) aż 31 kierunków.

Bezpośrednią konkurencję dla niego stanowi Ryanair, latający z Gdańska do 18 destynacji, na trasach całorocznych i sezonowych.

Żadna z linii lotniczych obsługujących obecnie Lotnisko Gdańsk nie oferuje połączenia do Amsterdamu.

KLM, będzie piątym, po Lufthansa, SAS, Finnair i LOT, narodowym przewoźnikiem w Gdańsku-Rębiechowie.

Nowa trasa dostępna będzie codziennie. Wylot z Gdańska przewidziany jest na godzinę 14.05 (czas trwania lotu 1h55min), zaś powrót  z Amsterdamu do Gdańska odbywać się będzie o godzinie 11:45 (czas trwania lotu 1h45min). Do obsługi trasy przeznaczona została jednostka Embraer 190 zabierająca na pokład 100 osób.

Port lotniczy Gdańsk planuje obsłużyć w bieżącym roku nawet 4 miliony pasażerów. Biorąc pod uwagę wyniki listopadowe - 297.8 tysięcy w ciągu miesiąca oraz łącznie 3,707 pasażerów od początku roku - założenie to wydaje się dosyć realne.

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku jest trzecim co do wielkości portem lotniczym w Polsce, po lotniskach Chopina w Warszawie i Krakowie-Balicach.

Wynajem samochodów Amsterdam-Schiphol  - porównaj oferty i rezerwuj onlineLoty Gdańsk – Amsterdam już w maju 2017
Artykuły: Loty Gdańsk – Amsterdam już w maju 2017
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, December 16 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz