Loty Kijów – Kraków w ofercie Ukraine International Airlines

Lotnisko im. Jana Pawła II w Krakowie wzbogaciło się o nowe połączenie bezpośrednie, tym razem w kierunku wschodnim. Od 26 grudnia ukraiński przewoźnik narodowy Ukraine International Airlines oferuje połączenia bezpośrednie do Krakowa z lotniska Kijów-Boryspil.

Wynajem samochodów Kraków-Balice – porównaj oferty rent-a-car na Lotnisku Kraków 

W początkowej fazie loty na trasie Kijów-Kraków odbywały się 6 razy w tygodniu, od 8 stycznia 2018 roku jednak ich częstotliwość wzrosła do 7 tygodniowo. Wykonywane będą w porozumieniu codeshare poprzez przewoźnika Dniproavia.

Embrarer 145
Połącznie Kijów-Kraków realizowane jest jednostką Embraer 145, zabierającą na pokład 45-48 pasażerów.

Zajmujące 1h45m połączenie dostępne jest w godzinach wieczornych. Z Boryspola samoloty do Balic wylatują o godzinie 20.40 lokalnego czasu, przybywając do Krakowa o godzinie 21.25. Na trasie odwrotnej połączenia odbywają się rano. Odlot z Balic następuje o godzinie 5.30, przylot do Boryspola zaś o 8.10.

Trasa Kijów-Kraków Ukraine International Airlines nie posiada bezpośredniej konkurencji ze strony żadnego innego przewoźnika. Obsługiwana była już w przeszłości przez linie Aerosvit Airlines, została jednak zawieszona w listopadzie 2011 roku.

Połączenie do Krakowa dołączyło do wprowadzonej niedawno przez ukraińskiego przewoźnika trasy Kijów-Warszawa.

Pomimo iż Kraków jest niekwestionowalną stolicą turystyczną Polski, nowa trasa Ukraine Airlines przeznaczona jest w znacznej mierze dla turystów biznesowych, jak również dla studentów krakowskich uczelni. 

Stolica Małopolski jest trzecim najpopularniejszym miastem polskim wskazanym przez inwestorów ukraińskich. W 2016 roku Kraków odwiedziło ponad 110 tysięcy podróżnych z Ukrainy. W mieście uczy się również ponad 5 tysięcy ukraińskich studentów.

Krakowskie lotnisko jest drugim pod względem liczby obsługiwanych pasażerów portem lotniczym w Polsce. W rozkładzie zimowym oferuje połączenia do 23 krajów na 89 trasach.

Kijów z kolei, od 1993 roku miasto bliźniacze Krakowa, zawdzięcza swoją atrakcyjność dla turystów z Polski nie tylko statusowi stolicy Ukrainy, ale również faktowi, iż jest jednym z ważnych węzłów komunikacyjnych oraz przemysłowym na Wschodzie. Kijów jest również odpowiednikiem polskiego Poznania, jeśli chodzi o targi przemysłowe. Loty Kijów – Kraków w ofercie Ukraine International Airlines
Artykuły: Loty Kijów – Kraków w ofercie Ukraine International Airlines
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, January 24 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz