Loty krajowe z Warszawy – samolotem z Lotniska Chopina do innych miast w Polsce

Podróże samolotem powszednieją. Coraz częściej latamy nie tylko za granicę, ale również w kraju.

Przy często bardzo przystępnych cenach połączeń, podróż samolotem staje się atrakcyjną alternatywą dla przejazdu pociągiem, stania w korkach na zatłoczonych drogach, lub wydatku na kosztowne autostrady.

Ryanair Lotnisko Chopina
Ryanair oferuje loty low-cost z Lotniska Chopina do Szczecina.

Największy wybór tras krajowych oferuje stolica, z której można udać się aż do 8 polskich miast. Dostępne są one z głównego portu lotniczego kraju, Lotniska Chopina, położonego niemal w centrum miasta.

W momencie powstawania artykułu, połączenia krajowe z Lotniska Chopina oferowane były przez dwóch przewoźników, na trasach do:

LOT

  • Gdańsk
  • Kraków
  • Poznań
  • Rzeszów
  • Szczecin
  • Wrocław
  • Zielona Góra
  • Katowice

Ryanair

  • Szczecin

Próby wprowadzenia połączeń krajowych na lotnisku w Modlinie przez przewoźnika low-cost Ryanair nie spotkały się z wielkim zainteresowaniem ze strony klientów. Pomimo niskich cen, podróżnych odstraszała znaczna odległość portu od centrum miasta; często dojazd z centrum Warszawy do Modlina zajmował tyle samo, co sam lot.

Z punktu widzenia klientów biznesowych, pragnących udać się na zebranie do, na przykład Katowic, czy Krakowa, i wrócić jeszcze tego samego dnia, konieczność poświęcenia 2-3 godzin na sam dojazd i powrót z lotniska z pewnością nie zachęcała do korzystania z tej formy transportu, zwłaszcza na trasach gdzie kursuje nie tanie, a jednak szybkie i wygodne Pendolino.

Z wielkim entuzjazmem spotkało się przeniesienie połączeń krajowych Ryanair z odległego lotniska w Modlina na Okęcie. Irlandzki przewoźnik uruchomił tu trasy do Szczecina, Wrocławia i Gdańska.

W marcu bieżącego roku zdecydował jednak o zawieszeniu dwóch ostatnich, składając jednocześnie skargę na zarządzającą lotniskiem spółkę Polskie Portu Lotnicze o utrudnianie działalności. Zdaniem Ryanair, zarząd portu celowo przydzielał połączeniom krajowym bardzo odległe stanowiska parkingowe, co znacznie wydłużało procedurę odprawy i boardingu, a przez to ogólnego czasu podróży, czyniąc przez to te połączenia mniej atrakcyjnymi dla klientów, którym wyjątkowo zależy na czasie.

Pomimo wyzwania rzuconego przez szefa Rynaira liniom LOT jeśli chodzi o loty krajowe, irlandzkiej spółce w obecnej sytuacji trudno może być zaoferować prawdziwie atrakcyjną ofertę w tym segmencie.Loty krajowe z Warszawy – samolotem z Lotniska Chopina do innych miast w Polsce
Artykuły: Loty krajowe z Warszawy – samolotem z Lotniska Chopina do innych miast w Polsce
Tematy:
Ostatnia modyfikacja: Friday, April 06 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz