Loty Warszawa-Porto – nowe połączenie Wizzair

15 maja węgierskie linie lotnicze low-cost Wizzair zainaugurują od dawna wyczekiwane połączenie bezpośrednie z Warszawy do Porto.

WAW-OPO – dwa loty tygodniowo
Trasa Warszawa-Chopin – Lotnisko Francisco de Sá Carneiro Porto (OPO) obsługiwana będzie dwa razy tygodniowo, w środy i niedziele, według następującego grafiku:

WAW-OPO
środa – odlot: 16.25, przylot 19.15
niedziela – odlot: 16.25, przylot 19.15

OPO-WAW
środa – odlot: 19.50, przylot 00.35
niedziela – odlot: 19.50, przylot 00.35

Bilety znajdują się już w przedsprzedaży na stronie internetowej Wizzair. Przewoźnik oczekuje wypełnienia samolotów na nowej trasie na poziomie  80-90%. Tak optymistyczne przewidywania wynikają z dużego zainteresowania trasą, nie mającą jeszcze bezpośredniej konkurencji ze strony innych linii lotniczych.

Porto - północna stolica Portugalii
Określane mianem Miasta Niezwyciężonego (Cidade Invicta) Porto jest największym miastem północnej Portugalii i drugą, co do wielkości, po Lizbonie, metropolią kraju. Lokalizacja w niezwykle mocno uprzemysłowionej części kraju oraz szczycące się fascynującym dziedzictwem kulturalnym  Porto jest popularnym celem zarówno turystyki wypoczynkowej jak i biznesowej.

Atrakcje turystyczne Porto zdecydowały o uznaniu miasta najlepszą destynacja turystyczna 2014 roku.

Port lotniczy Porto, oficjalnie znany jako Aeroporto Francisco de Sá Carneiro, mieści się około 16 km na północny zachód od centrum miasta, służąc nie tylko samemu Porto, ale również okolicznym miastom i miejscowościom, w tym Maia, Vila Nova de Gaia, Matosinhos, Vila Nova do Conde e Povoa de Varzim.

Lotnisko obsługuje połączenia międzynarodowe do wielu miast w Europie, loty transkontynentalne do Kanady jak również połączenia krajowe do Lizbony i Faro oraz na portugalskie archipelagi Madery i Azorów. Połączenie Wizzaira jest pierwszym łączącym Porto z Warszawą.

Wynajem samochodów Porto, Lotnisko – porównaj ceny i rezerwuj online

Wizzair w Portugalii
Porto jest drugim portugalskim miastem w zasięgu działalności linii Wizzair. Stosunkowo mało znany jeszcze w Portugalii przewoźnik, rozpoczął swoja działalność w kraju na Lotnisku Lizbona w 2015 roku, oferując połączenia do Warszawy i Budapesztu. Na koniec maja 2016 zapowiedziane jest też uruchomienie trasy z Lizbony do Bukaresztu.

Ekspansja Wizzaira w Portugalii nie jest z pewnością łatwym zadaniem ze względu na konkurencję w segmencie low-cost – irlandzkie linie Ryanair, posiadające bazy zarówno w Lizbonie jak i Porto. Według informacji udzielonych przez rzecznika Wizzair, Gabora Vasarhelyi, w najbliższej przyszłości oferta przewoźnika z Lotniska Porto poszerzy się o połączenie do Budapesztu. Loty Warszawa-Porto – nowe połączenie Wizzair
Artykuły: Loty Warszawa-Porto – nowe połączenie Wizzair
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, February 15 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz