Wizzair uruchamia połączenie Wrocław-Reykjavik – tanie loty do Islandii

Oferta lotów do stolicy Islandii, coraz popularniejszego wśród turystów z Polski Reykjaviku wzbogaciła się o nowe połączenie.

31 maja, węgierski przewoźnik nisko kosztowy Wizzair uruchomił bezpośrednie połączenie do Reykjaviku-Keflaviku z Wrocławia. Realizowane jest ono dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Wylot ze Starachowic ma miejsce o 15.55, przylot do Reykjaviku zaś o 18.10. Lot na trasie powrotnej startuje o 18.50, ląduje zaś we Wrocławiu o godzinie 00.55.

Reykjavik
Nowe połączenie Wizzair przybliża Reykjavik turystom podróżyjącym z południowej Polski.

Licząca sobie 2691 km trasa obsługiwana jest Airbusem A 320, zabierającym na pokład 180 pasażerów.

Połączenie Wrocław-Reykjavik nie ma bezpośredniej konkurencji ze strony innych przewoźników. Jedyną alternatywą, zresztą, bezpośrednich lotów do stolicy Islandii są w sezonie letnim 2017, połączenia WOW Air z Warszawy-Chopin.

Wizzair obsługuje obecnie siedem tras na Lotnisko Reykjavik-Kelfavik, w tym aż cztery z Polski. Poza Wrocławiem, loty do Reykjaviku dostępne są z Gdańska, Katowic i Warszawy Chopin. W sezonie letnim do oferty Wizzair w Reykjaviku-Keflaviku dołączą również połączenia z Rygi.

Port lotniczy Keflavik - KEF jest głównym lotniskiem Reykjaviku. Usytuowany jest w odległości około 50 km na południowy zachód od centrum miasta. Służy jako baza dla przewoźnika narodowego Icelandair oraz niskobudżetowego WOW Air. Oprócz szerokiego wyboru tras europejskich, Lotnisko Reykjavik Keflavik oferuje również połączenia do Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Islandia ma do zaoferowania szeroki wybór atrakcji turystycznych, zwłaszcza dla podróżnych ceniących sobie unikalne krajobrazy, minimalnie tylko zmienione przez działalność człowieka. Miłośnicy natury znajdą tu lodowiec, gorące źródła, imponujące wodospady, pokryte soczystą zielenią równiny oraz dramatyczna scenerię górską. Jedną z największych atrakcji Islandii jest zorza polarna, obserwowana tu od października do marca.

Jeśli chodzi o atrakcje typowo miejskie, prym wiedzie tu oczywiście Reykjavik, słynący z ciekawej architektury oraz interesującej oferty muzealnej. Jedną z najpopularniejszych atrakcji islandzkiej stolicy, położonej na terenie obfitującym w gorące źródła jest Perlan, punkt zaopatrujący miast w ciepłą wodę pochodząco bezpośrednio ze źródeł geotermalnych.Wizzair uruchamia połączenie Wrocław-Reykjavik – tanie loty do Islandii
Artykuły: Wizzair uruchamia połączenie Wrocław-Reykjavik – tanie loty do Islandii
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, June 15 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz