Loty na Lanzarote i Teneryfę z Katowic - nowe połączenia Wizzair z Katowic na Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie cieszą się nieustającą popularnością wśród turystów z Polski.

Zainteresowanie hiszpańskim archipelagiem na Atlantyku znajduje odzwierciedlenie w stale rosnącej ilości połączeń bezpośrednich dostępnych z Polski.

O ile w przeszłości na Kanary dostać się można było jedynie z przesiadką, lub słabo dostępnymi czarterami, obecnie coraz więcej linii lotniczych wprowadza do swojej siatki lotów Gran Canarię, Teneryfę, Fuerteventura  lub mniej znane Lanzarote. Największe emocje wzbudza oczywiście oferta tanich linii lotniczych.

Teneryfa i Lanzarote z lotu ptaka:

Loty z Katowic na Wyspy Kanaryjskie – już zimą 2016
W sezonie zimowym 2016 Wyspy Kanaryjskie staną się nieco bardzie osiągalne również dla mieszkańców Śląska za sprawą nowych połączeń oferowanych z Lotniska Katowice-Pyrzowice przez przewoźnika low-cost Wizzair.

31 października zainaugurowana zostanie trasa Katowice - Teneryfa Południowa (Tenerife Sur). Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki (wylot o godzinie 11:55, przylot o godzinie 16:40, czasu miejscowego). Powroty odbywać się będą w te same dni (wylot o godzinie 17:15, przylot o 23:30).

Od 3 listopada poczynając, Wizzair udostępnia również połączenie Katowice - Lanzarote, oferowane raz w tygodniu, w czwartki (wylot: 07:25, przylot: 12:50); powrót również w czwartki (wylot: 13:25, przylot: 18:40).

W dniu ogłoszenia nowych tras, ceny biletów zaczynały się of 249 pln (w jedną stronę), obecnie jednak osiągają już znacznie wyższy pułap.

Wizzair jest na chwilę obecną (połowa 2016 r) nie czarterową linią lotniczą oferującą loty bezpośrednie z Katowic-Pyrzowic na Wyspy Kanaryjskie. Klienci przewoźników czarterowych mają do wyboru przewoźników Enter Air i Travel Service, dysponujących trasami na Fuerteventurę i Teneryfę Południową.

Warto zauważyć też, iż węgierski przewoźnik jako jedyny oferuje połączenia bezpośrednie z Polski na Lanzarote. Teneryfa Południowa i Gran Canaria to najpopularniejsze, jak dotąd, cele na Wyspach Kanaryjskich dla turystów z Polski.

Lotnisko Lanzarote - wynajem samochodów na Wyspach Kanaryjskich


Loty na Lanzarote i Teneryfę z Katowic - nowe połączenia Wizzair z Katowic na Wyspy Kanaryjskie
Artykuły: Loty na Lanzarote i Teneryfę z Katowic - nowe połączenia Wizzair z Katowic na Wyspy Kanaryjskie
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, May 23 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz