Majorka - tanie wakacje z biurem Neckermann latem 2019

Hiszpańska wyspa Majorka cieszy się niezmiennym zainteresowaniem, jako cel wakacyjnych wypraw dla turystów kochających ciepłe morze, plaże, palmy i słońce.

Poznaj oferty Neckermann Majorka na lato 2019.

Pomimo iż położonemu na Morzy Śródziemnym archipelagowi Balearów trudno jest konkurować z coraz popularniejszymi, choć bardziej odległymi Wyspami Kanaryjskimi jeśli chodzi o klimat zimą, latem, zarówno Majorka, jak i rozrywkowa Ibiza oraz znacznie spokojniejsza Minorka, gwarantują doskonałą pogodę.

Calo Moro Mallorca

Calo des Moro, jedna z najpiękniejszych plaż Majorki; w zasięgu 3.5-godzinnego lotu z Warszawy.

Czytaj również: Majorka – pogoda na przestrzenie roku

Majorka stanowi od lat żelazną pozycję w ofercie biura podróży Neckermann. Oferta dotycząca tego kierunku jest niezwykle szeroka i zawiera zarówno najprostsze (i najtańsze) propozycje zakwaterowania, z dojazdem własnym i bez wyżywienia, jak i bogate pakiety obejmujące przelot, zakwaterowanie i wyżywienie w systemie all inclusive, opiekę rezydenta oraz konsultacje w ramach usługi Connected Service.

Tanie apartamenty na Majorce
Pakiety wakacyjne na lato 2019 są już w sprzedaży. Koszt tych najtańszych zaczyna się już od około 170 złotych za dobę od osoby. Za taka cenę możemy liczyć jedynie na zakwaterowanie w 3, lub więcej osobowym apartamencie, bez przelotu. Wiele z tańszych kompleksów apartamentów, których na Majorce jest bez liku, zabiega o klientów oferując śniadanie kontynentalne.

Przeglądając oferty warto jest zwrócić uwagę nie tylko na samą cenę, ale przede wszystkim na standard. Często warte zainteresowania okażą się droższe apartamenty, które choć nie mają śniadania (ani żadnego innego posiłku) wliczonego w cenę, oferują dodatkowe atrakcje i udogodnienia, w tym basen i osobny basen dla małych dzieci, siłownię i fitness lub bezpłatny pobyt dla dzieci do określonego wieku.

Możliwość korzystania z apartamentu z psem (w katalogu Neckermann zaznaczona przez ikonę 'Wakacje z psem'), internet gratis, bezpośredni dostęp do plaży i klub dla dzieci to inne czynniki warte rozważenia przy wyborze najkorzystniejszej oferty. Z myślą o osobach podróżujących bez dzieci przygotowane zostały propozycje zakwaterowania w ośrodkach przeznaczonych wyłącznie dla osób dorosłych.

Ceny apartamentów wahać się będą również, i to znacznie, w zależności od lokalizacji. Najpopularniejsze ośrodki, jak Alcudia i El Arenal (Palma), będą zazwyczaj nieco droższe, niż mniej znane Cala Ratjada, lub Paguera, chociaż również tutaj największy wpływ na cenę ma oczywiście standard.

Neckermann: Majorka tanie wakacje samolotem
Pakiety wakacyjne w których cenie zawarty jest przelot dostępne są w cenie od 1700 pln od osoby za 7-dniowy pobyt. Najczęściej w cenę na tym poziomie nie będzie wliczone wyżywienie.

Oferty z przelotem i dwoma posiłkami oznaczają wydatek od 2000 pln od osoby za tydzień.

Najtańsze oferty z przelotem i śniadaniem dostępne są już od około 2800 pln za 7-dniowy pobyt w 2-osobowym pokoju, w standardzie 3 a nawet 4-gwiazdkowym.

Pamiętać należy iż aby uzyskać dokładną wycenę pakietu, podać należy jak najpełniejszą informację na temat uczestników podróży. Członkowie Klubu Stałego Klienta liczyć mogą również na 2% zniżkę.

Zaoszczędzic na wakacjach w Hiszpanii można w czerwcu. W teminach lipcowo-sierpniowych ceny są już nieco wyższe.

Neckermann Majorka

Pakiet wakacyjny Neckermann Majorka - przykład oferty.

Na drugim końcu skali, najdroższe oferty – w cenach od około 3400 pln od osoby, za tydzień – niekoniecznie oznaczać muszą pakiet all inclusive. Często tak wysoka cena, nawet przy niepełnym wyżywieniu wynika po prostu z bardzo wysokiego standardu hotelu, który oprócz ‘obowiązkowego’ na Majorce basenu, oferuje również siłownię, strefę wellness & spa oraz, na przykład, bezpośredni dostęp do morza i możliwość nurkowania.

Co oferuje konkurencja?
Pakiety letnich wakacji na Majorce Neckermanna nie odbiegają znacząco od ofert największych konkurentów w tym segmencie podróży.

Najtańsze pakiety biura podróży ITAKA, zawierające przelot oraz pobyt w 2-osobowym hotelu (standard 3-gwiazdkowy), z częściowym wyżywieniem, zaczynają się od około 1900 pln od osoby za tydzień. Za około 2200 pln dostępne są już oferty all inslusive, w ośrodkach o wysokim standardzie, często również z animacją w języku polskim.

Nieco droższe w sezonie letnim są oferty Rainbow Tours. Nawet te objęte rabatem oznaczają wydatek co najmniej 2600 pln od osoby za tydzień, wraz z wylotem i w systemie all inclusive. W przeciwieństwie do Neckermanna czy ITAKI, Rainbow Tours nie udostępnia pakietów samego zakwaterowania (z dojazdem własnym).

Majorka – podstawowe informacje
Mallorca, bo taka nazwę nosi w języku hiszpańskim Majorka, jest największą częścią składową archipelagu Balearów. Największą oraz najbardziej rozwiniętą, jeśli chodzi o infrastrukturę turystyczną i hotelową.

Gwarne plaże, większość z których znajduje się w południowej części wyspy, gęsta zabudowa linii wybrzeża i wszechobecne sklepy z pamiątkami to tylko jedna strona Majorki. Aby w pełni poznać wyspę, warto jest jednak wyprawić się w jej mniej odwiedzane rejony, a zwłaszcza pasmo górskie Tramuntana. Zachwycą one skrajnie odmiennymi krajobrazami, bujną zielenią, skalisty, klifowym wybrzeżem oraz sennymi wioskami przycupniętymi na górskich stokach.

 

Czytaj również: Najlepsze trasy widokowe Majorki

Stolicy wyspy, Palma de Mallorca, położona na południowo-zachodnim wybrzeżu, jest największym ośrodkiem miejskim Majorki i jednocześnie najpopularniejszą destynacją turystyczną. Całe wybrzeże zatoki Palma jest bardzo dobrze rozwinięte i w niewielkiej odległości od stolicy znaleźć można wiele innych znanych kurortów, w tym Magaluf i El Arenal.

W północnej części Majorki największym ośrodkiem turystycznym jest Alcudia.

Wyświetl mapę Majorki.

Artykuł pokrewny: Najlepsze trasy widokowe Majorki.

Wyspę obsługuje międzynarodowe lotnisko położone około 8 km na wschód od stolicy. Oferuje ono szeroki wybór tras europejskich oraz krajowych, do głównych portów lotniczych Hiszpanii kontynentalnej.

Z Polski bezpośrednie loty na Majorkę oferowane są przez linie lotnicze low-cost Ryanair z Warszawy-Modlin, Krakowa i Wrocławia oraz przez przewoźników czarterowych Enter Air i Small Planet Airlines z Katowic, Warszawy i Gdańska.

Znajdź więcej informacji na temat wyspy na oficjalnym portalu turystycznym Majorki (w języku hiszpańskim, niemieckim lub angielskim). 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Powyższy artykuł przedstawia przykładowe oferty letnich pakietów wakacyjnych biur podróży Neckermann, ITAKA i Rainbow Tours na Majorce; podane w nim ceny dostępne były na stronach internetowych touroperatorów w kwietniu 2019 i mogą ulec zmianie.Majorka - tanie wakacje z biurem Neckermann latem 2019
Artykuły: Majorka - tanie wakacje z biurem Neckermann latem 2019
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, April 19 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz