Neckermann Polska - historia spółki będącej częścią Thomas Cook Group

Rynek podróżniczy w Europie zdominowany jest przez kilka dużych grup turystycznych. Zalicza się do nich brytyjski gigant Thomas Group, którego częścią jest znana od lat już w Polsce marka Neckermann.

Aktualizacja: we wrześniu 2019 roku grupa Thomas Cook, do której należało biuro podróży Neckemann, ogłosiła upadłośc.

Neckermann wczesna historia
Niemiecka firma Neckermann Reisen utworzona została w 1962 roku, jako spółka pokrewna Neckermann Versand – niezwykle popularnego katalogu wysyłkowego skierowanego do rosnącej klasy średniej w powojennych Niemczech.

Oprócz szerokiego asortymentu produktów, szybko zaczęła ona sprzedawać również usługi turystyczne.

W 1977 roku, znana niemiecka sieć domów towarowych Karstadt wykupiła pakiet kontrolny akcji Neckermanna.

W 1996 roku powstała polska gałąź oferującej pakiety turystyczne i podróże spółki, Neckermann Polska.

Mniej więcej w tym samym czasie, niemiecki przewoźnik narodowy Lufthansa i Karstad nawiązały współpracę mającą na celu stworzenie jeszcze większej grupy turystycznej w wyniku którego powstała spółka C&A Touristic, która szybko stała się liderem w sprzedaży tanich podróży na rynku niemieckim rynku masowym.

 

Neckermann Podróże

W 2001 C&A Touristic przejęła borykającą się z problemami finansowymi brytyjskie biuro podróży Thomas Cook i jeszcze w tym samym roku spółka przemianowana została na Thomas Cook Group. Zobacz artykuł BBC na ten temat. 

Dzięki tej fuzji powstała drugi największy operator turystyczny w Europie, Thomas Cook Group.

Neckermann Polska
Obecne w Polsce od ponad 20 lat biuro Neckermann Polska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na krajowym rynku turystycznym.

Największy rozwój odnotowało w latach 90-tych, wraz z wzrostem gospodarczym na poziomie do nawet 7% rocznie.

Neckermann Polska powiela sprawdzony niemiecki model sprzedaży podróży i wczasów. Biura firmy są strategicznie rozmieszczone w dużych centrach handlowych, jak również w pobliżu supermarketów, gdzie stały przepływ potencjalnych klientów gwarantuje, iż któryś z nich zatrzyma się i wstąpi, aby porozmawiać z agentem.

Rezerwacja online może być tańsza
W zgodzie z panującymi tendencjami, coraz więcej pakietów wakacyjnych wykupywanych jest obecnie online. Oswoiliśmy się już z tą formą sprzedaży i chętnie korzystamy z możliwości szybkiego porównania dostępnych produktów, w zaciszu własnego domu lub biura. Oprócz szczegółowego opisu ofert dostępnych na stronie Neckermann Polska, dodatkową zaletą rezerwacji przez internet są często ceny przystępniejsze niż w fizycznym biurze podróży.

Główną konkurencję dla Neckermann Polska stanowią TUI Polska i ITAKA, które stosują podobną strategie sprzedaży poprzez biura fizyczne oraz witryny internetowe.

W województwie mazowieckim Neckermann posiada 12 własnych biur< znacząca ilość pakietów wakacyjnych Neckermanna sprzedawana jest również poprzez niezależnych agentów, na zasadzie prowizji.Neckermann Polska - historia spółki będącej częścią Thomas Cook Group
Artykuły: Neckermann Polska - historia spółki będącej częścią Thomas Cook Group
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, February 12 2020

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz