Nowa Honda NSX zaprezentowana przez Fernando Alonso w Estoril

Tor wyścigowy w Estoril, w Portugalii, wybrany został na miejsce Europejskiego debiutu Hondy NSX / sportowego auta z napędem hybrydowym. Wybrani dziennikarze zajmujący się tematyką motoryzacyjną mieli możliwość wybrać się na ‘przejażdżkę’ nowym modelem, prowadzonym przez Fernando Alonso, kierowcę F1 i gwiazdę zespołu McLaren Honda.

Najnowsze dziecko japońskiego producenta skutecznie konkurować może z autami z półki Audi R8, Lamborghini Huracan i McLaren  650S.


Honda NSX 2016 – przejażdżka po torze wyścigowym w Estoril, z Fernando Alonso za kierownicą

Nowa NSX wyposażono została w raczej konwencjonalny silnik V6 DOHC z podwójnym turbo oraz system Sport Hybrid, na który składają się trzy silniki elektryczne, dwa z których wspomagają przednią oś.

Taki zastaw silników zapewnia łączna moc około 550 KM. Materiał powyżej pokazuje jak, w mgnieniu oka, prędkość pojazdu wzrasta od 100 do 150 km/h.

Nowa Honda NSX produkowana jest w Australii; pierwszych egzemplarzy w sprzedaży spodziewać można się na początku przyszłego roku. Po raz pierwszy w historii produkcji NSX (1990-2005) Honda wypuszcza na rynek super-szybki samochód w sprzedaży ogólnodostępnej.

Wynajmij supersamochód
Supersamochody, czyli pojazdy sportowe o mocy powyżej 500 KM, znajdują się coraz częściej o ofercie wypożyczalni samochodów.

Wynajem tego typu auta wymaga jednak posiadania karty kredytowej o wysokim limicie, pozwalającym na pokrycie wysokiej zazwyczaj kaucji.

Supersamochody do wynajęcia dostępne są zarówno w bardzo eleganckich destynacjach, jak na przykład Dubaj, Lotnisko Los Angeles LAX, czy Lotnisko Heathrow, jak i w tych typowo turystycznych, na przykład na Majorce.

Ceny wahają się znacznie w zależności o d lokalizacji, jak i modelu. Porsche, BMW i Audi  to zazwyczaj tańsze samochody ‘z górnej półki’. D0 najdroższych supersamochodów do wynajęcia zaliczają się auta marek  McLaren, Aston Matin, Lamborghini, Ferrari i Maserati.Nowa Honda NSX zaprezentowana przez Fernando Alonso w Estoril
Artykuły: Nowa Honda NSX zaprezentowana przez Fernando Alonso w Estoril
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, July 20 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz