Nowa trasa LOT z Warszawy do Dubaju

Dubaj, jedna z najpopularniejszych destynacji na Bliskim Wschodzie, staje się właśnie bardziej dostępny dla pasażerów z Polski.

Znajdź tani wynajem samochodów na Lotnisku Dubaj DBX

Od 19 września bieżącego roku poczynając Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamia połączenia z Warszawy Chopin - Dubai International Airport – DBX.

Dubaj

Dubaj, największe miasto i stolica emiratu o tej samej nazwie.

Loty do Dubaju realizowane będą 3 razy w tygodniu we wtorki, czwartki i niedziele, za pomocą jednostki Boeing 737-800 oferującym miejsce dla 168 pasażerów, w tym 12 w klasie business. Przewoźnik nie wyklucza iż, w przypadku odpowiednio dużego zainteresowania połączeniem, do jego obsługi nie przeznaczy Boeinga 787-8, czyli słynnego Dreamlinera.

Boeing 737

Nowa trasa LOT z Warszawy do Dubaju obsługiwana jest przez Boeinga 737-800.

Przewidziana długość lotu to niecałe 6 godzin.

Nowe połączenie jest trasą zimową i realizowane będzie do 22 marca 2022 roku. Uruchomione zostanie na czas przed inauguracją światowej wystawy EXPO 2020, która z powodu pandemii przesunięta została 1 października 2021 i potrwa do 31 marca 2022 roku.

Nowa trasa konkurować będzie z połączeniem Warszawa-Dubaj oferowanym przez linie Emirates. Loty bezpośrednie do Dubaju dostępne są także u przewoźnika low-cost Flydubai, z Krakowa.

Dubaj, z racji na ciepły klimat, jest destynacją poszukiwaną szczególnie sezonie zimowym. W czasach przed pandemią koronawirusa, w 2019 roku, odwiedziło go niemal 100 tyś. podróżnych z Polski, przybywających tu zarówno w celach rekreacyjnych, jak i służbowo. Wydarzenie o światowej randze, jakim jest EXPO z pewnością zwróci na emirat dodatkową uwagę.

Jedna z największych metropolii Zatoki Perskiej, Dubaj, jest ważnym ośrodkiem przemysłowym i biznesowym na Bliskim Wschodzie. Pomimo, iż w przeszłości główne dochody emiratu pochodziły z wydobycia ropy naftowej, obecnie gospodarka Dubaju jest bardziej zbilansowana, opierając się na handlu, usługach finansowych, turystyce, rynku nieruchomości oraz przemyśle lotniczym. Dużą w niej rolę odgrywa także Międzynarodowy Port Lotniczy Dubaj. Jako czwarte największe lotnisko na świecie, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów generuje ono znaczne wpływy dla lokalnej gospodarki, oraz czyni z Dubaju największy hub transportowy dla transportu pasażerskiego i cargo oraz ważny punkt przesiadkowy dla pasażerów podróżujących pomiędzy Europą i Azją.

Czytaj także:

Czy warto wypożyczyć samochód w Dubaju – wynajem aut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.Nowa trasa LOT z Warszawy do Dubaju
Artykuły: Nowa trasa LOT z Warszawy do Dubaju
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, April 30 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz